Nasza sonda: Czy segregujesz śmieci? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.01.2022

Nasza sonda: Czy segregujesz śmieci?

Czy segregują śmieci? Co wiemy na temat segregacji odpadów? Czy ma ona sens? A może jest zupełnie niepotrzebna? Sprawdziliśmy, co na ten temat sądzą mieszkańcy Trójmiasta.

Pani Zosia ( lewej) i pani Lucyna. (Fot. Weronika Drozd)

Zbyt mało wiemy o segregacji smieci

Pani Zosia (na zdjęciu lewej): Segregacja śmieci jest dla mnie bardzo ważną sprawą. Robię to zawsze, choć panowie, którzy przyjeżdżają ze śmieciarką, i tak pakują wszystko do jednego kontenera. Myślę, że za źle przygotowane śmietniki gospodarze domu powinni dostać przynajmniej pouczenia, ewentualnie później kary. Jako zbyt mało wiemy na temat sortowania śmieci, a przy śmietnikach powinny znajdować się informacje, w jaki sposób poprawnie segregować śmieci.

Czasem to nie ma sensu

Pani Lucyna (na zdjęciu prawej): Nie wszyscy ludzie wiedzą jak segregować śmieci lub prostu im na tym nie zależy. Ludzie mają bałagan w śmieciach, a później ci, którzy odbierają pojemniki, mają problem. Wydaje się, że czasami segregacja śmieci nie ma sensu, skoro później i tak wszystko wrzucane jest jednego kontenera.

Pan Michał ( prawej). (Fot. Weronika Drozd)

Nie wszyscy chcą segregować

Michał: Jeśli w ciągu kilku lat nie podejmiemy działań w zakresie segregacji śmieci, może być źle. Mieszkam na stancji i mamy tam wspólny kosz na śmieci. Okazuje się, że nie wszyscy są przekonani do tego, aby śmieci segregować. Inaczej jest w moim domu rodzinnym – tam sortujemy śmieci. Gdybym mieszkał sam to też bym sortował odpady.

Tekst i zdjęcia: Weronika Drozd

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika