Okupacja siedziby spółki TK Telekom | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.02.2015

Okupacja siedziby spółki TK Telekom

Związki zawodowe działające w spółce należącej do PKP rozpoczęła się siedziby spółki.

PKP

Krajowy Komitet Protestacyjno – Strajkowo Związków Zawodowych działających w Spółce sp. z o.o. w związku z zaistniałą sytuacją w spółce podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjno – okupacyjnej w siedzibie spółki.

– Powodem naszej determinacji jest realizowana w ostatnich dniach polityka zastraszania
i nękania pracowników spółki przez bezpośrednich zwierzchników służbowych celem wymuszenia decyzji o przystąpieniu do Programu Dobrowolnych Odejść, którego termin upływa w dniu 06.02.2015 roku – czytamy w oświadczeniu Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. – Stanowi to złamanie ustaleń zawartych w zasadach realizacji kolejnego Programu Dobrowolnych Odejść podpisanych w ramach Porozumienia z dnia 21 stycznia 2015 roku pomiędzy Zarządem spółki a Związkami Zawodowymi.

Według protestujących spółka jest przygotowywana do sprzedaży, czemu mają służyć zwolnienia 91 spośród 495 zatrudnionych w firmie pracowników. Zdaniem protestujących chodzi o to, aby doprowadzić do sprzedaży spółki z jak najmniejszym stanem zatrudnienia bez osłon socjalnych.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika