Pomysł na biznes: wypożyczalnia zegarków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.05.2013

Pomysł na biznes: wypożyczalnia zegarków

Specjalnie dla prominentnych polityków najuczciwszej z partii R1; wypożyczalnia luksusowych zegarków. Biznes stosunkowo prosty, a przede wszystkim przydatny.

Pomysł na biznes: wypożyczalnia zegarkówBezrobocie nie za bardzo maleje. nie za bardzo chce się rozwijać. Kryzys nie za bardzo chce ustępować. Coraz mniej ludzi pracuje na etacie, coraz więcej na umowach cywilno-prawnych. (Zdaniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej umowy takie stanowią tylko ok. 3 % umów – proponuję skonfrontować tę informację z tym, co podali dzisiaj przedstawiciele OFE mówiący o radykalnym spadku ilości ludzi posiadających rachunki w tzw. drugim filarze. Przypominam, że dla ludzi młodych posiadanie takiego rachunku stanowi ustawowy).

Ktoś usiłuje wprowadzać tzw. opinię publiczną w błąd! Ponieważ są jeszcze jakieś pieniądze przeznaczona na tzw. aktywizację zawodową (cokolwiek by miało to oznaczać), proponuję młodym ludziom, zupełnie bezpłatnie, pomysł na biznes.

Proponuję założyć, specjalnie dla prominentnych polityków najuczciwszej z partii, wypożyczalnię luksusowych zegarków. Biznes stosunkowo prosty, a przede wszystkim przydatny. Pozwoli sporo czasu zaoszczędzić premierowi i niektórym jego ministrom na tłumaczeniu gawiedzi prostych, oczywistych spraw. Równocześnie być może spowoduje uproszczenie procedur w stosunku do bardzo popularnego obecnie, nie do końca jasnego z punktu widzenia podatkowego, procederu wzajemnego wymieniania się zegarkami.

Sądzę nawet, że z uwagi na to, że wypożyczalnia będzie dedykowana dla bardzo konkretnych osób, nie powinna podlegać zbyt częstym i zbyt dociekliwym kontrolom jakichkolwiek uprawnionych do takich kontroli instytucji.

Tak więc do roboty, kochani młodzi. Praca czeka na Was.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>