Antyterroryści w budynkach do rozbiórki - pododdziały antyterrorystyczna w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.02.2013

Antyterroryści w budynkach do rozbiórki [FILM]

Policyjni antyterroryści mieli okazję ćwiczyć taktykę działania w budynkach przeznaczonych do rozbiórki. Budynki zostały udostępnione przez Pomorską Kolej Metropolitalną. W trakcie ćwiczeń policjanci zrealizowali dynamiczne wejście do pomieszczeń. Takie typu szkolenia mają na celu usprawnienie szybkiego i bezpiecznego działania pododdziału.

antyterrorysci_cwiczenia

Po szturmie na budynek, do pracy przystąpili przewodnicy psów służbowych. Kilkanaście załóg z całego województwa miało okazję sprawdzić wyszkolenie swojego czworonoga. W budynku zostały umieszczone cztery imitacje ładunków wybuchowych, które miały znaleźć psy.

(Fot. KWP Gdańsk)

Nie zawsze jest możliwość przeprowadzenia tego typu ćwiczeń w budynkach, które niedawno były użytkowane, wyposażonych w drzwi okna oraz bramy wjazdowe. To w znaczący sposób zwiększa realność prowadzonych działań.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika