Chciała dokuczyć. Grożą jej 3 lata | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.02.2012

Chciała dokuczyć. Grożą jej 3 lata

Zarzuty stalkingu usłyszała 25 – letnia kobieta, która nękała telefonicznie dwoje mieszkańców powiatu nowodworskiego.

Obrażani wulgaryzmami, niepokojeni głuchymi telefonami kobieta i mężczyzna zwrócili się o pomoc do policji. Śledczy dotarli do sprawczyni, którą okazała się krewna zgłaszających. Ustalili też, że kobieta chciała uniknąć odpowiedzialności używając do przestępstwa telefonu znajomej staruszki. Teraz grozi jej kara nawet 3 lat więzienia.

Pod koniec listopada do nowodworskich policjantów zgłosiła się para mieszkańców powiatu, którzy poinformowali, że są nękani. W rozmowie z nimi śledczy ustalili, że od około dwóch miesięcy oboje otrzymują głuche telefony i wiadomości komórkowe, w których są zastraszani i obrażani. Żadne z nich nie podejrzewało kto może być autorem tych wulgarnych treści.

Okazało się, że autorem wulgarnych –ów i niepokojących telefonów jest 25 – letnia krewna zgłaszającego. Policjanci ustalili, że kobieta chciała w ten sposób dokuczyć mężczyźnie, a swoje złośliwości traktowała jako sposób na rozwiązanie rodzinnych nieporozumień.

Dodatkowo śledczy wyjaśnili, że chcąc odsunąć od siebie podejrzenia, wykorzystała naiwność znajomej staruszki. Pod pretekstem dzwonienia do matki z telefonu starszej pani, wysyłała groźby i obraźliwe do mężczyzny i jego partnerki.

Policjanci z wydziału kryminalnego przedstawili już zarzuty stalkingu 25–letniej mieszkance powiatu pruszczańskiego. Teraz jej sprawę skierują do sądu. Grozi jej kara nawet 3 lat więzienia.

(KWP)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika