Człuchów: dwa groźne wypadki, trzy osoby ranne | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.10.2012

Człuchów: dwa groźne wypadki, trzy osoby ranne

Policjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Wczoraj w powiecie człuchowskim doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby. Jednego z kierowców pogotowie lotnicze zabrało do szpitala w Bydgoszczy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Wczoraj na terenie powiatu człuchowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których trzy osoby zostały ranne.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż godz. 7.00 na trasie Biernatka-Wyczechy w gminie Czarne. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni mężczyzna kierujący fordem focusem na prostym odcinku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Budgoszczy. Dwaj pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowcy, mieszkańcowi powiatu szczecineckiego, pobrano krew do badań.

godz. 14.00 dyżurny policji przyjął kolejne zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 25 na odcinku Dobojewo-Stołczno. Policjanci ustalili, że 19-letni kierowca opla, mieszkaniec powiatu szczecineckiego na łuku drogi prawdopodobnie nie zapanował nad prowadzonym autem i uderzył w drzewo. Młody mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń, natomiast pasażer został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Kierowca opla był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli oba auta do dalszych czynności i wykonali oględziny miejsc zdarzenia. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności obu zdarzeń.

Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę !

Pamiętajmy!

  • O utrzymywaniu odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu;
  • dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze;
  • zachowajmy szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowań uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie;
  • kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

(Fot. Gdańsk)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika