Internetowy oszust oszukał kilkaset osób na kwotę ponad 100 tys. zł | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.07.2012

Internetowy oszust oszukał kilkaset osób

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli oszusta, który działając na terenie całego kraju za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych oszukał kilkaset osób.

Oszust został zatrzymany dwa dni temu przez oficerów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Gdańsku. (Fot. KWP Gdańsk)

Mężczyzna prowadził swój przestępczy proceder od 200 roku. Został zatrzymany dwa dni temu przez oficerów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Gdańsku na prośbę śląskich policjantów.

Przedwczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Gdańsku zatrzymali 24-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który od 200 roku na różnych serwisach aukcyjnych oferował do sprzedaży sprzęt fotograficzny, a także telefony komórkowe podając się za użytkownika forów tematycznych.

Przestępca od 200 roku na różnych serwisach aukcyjnych oferował do sprzedaży sprzęt fotograficzny i telefony komórkowe. (Fot. Gdańsk)

Mężczyzna dysponował kilkunastoma kontami na internetowych portalach aukcyjnych, które założył posługując się cudzymi dokumentami uzyskanymi podczas przestępczej działalności. 24-latek posiadał również kilka kont bankowych, na które pokrzywdzeni wpłacali pieniądze.

Podczas zatrzymania stróże prawa zabezpieczyli sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. (Fot. Gdańsk)

Śledczy ustalili, że mężczyzna oszukał kilkaset osób na terenie całego kraju i wzbogacił się o kwotę co najmniej 100 tysięcy złotych, a także był poszukiwany przez organy ścigania, w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności.

Podczas zatrzymania stróże prawa zabezpieczyli sprzęt komputerowy i telefony komórkowe.

Za oszustwa mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika