Narkotyki za dwa miliony złotych... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.06.2015

Narkotyki za dwa miliony złotych…

Ponad 36 kg haszyszu i prawie kilogram amfetaminy o szacunkowej dwóch milionów złotych przechwyciła na Pomorzu Straż Graniczna. Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, do którego należały narkotyki.

straz_graniczna-3

(fot. Straż Graniczna)

Najpierw w zatrzymanym niedaleko Wejherowa do kontroli drogowej samochodzie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli w schowku pakunek z amfetaminą. Potem przeszukali posesję w jednej z nadmorskich miejscowości, gdzie ukryta była skrzynia, a w niej przeszło 36 kilogramów haszyszu.

Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mieszkańca woj. pomorskiego, który jak wstępnie ustalono, zajmował się rozprowadzaniem narkotyków. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Wejherowie trafił na 3 miesiące do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

To w ostatnich latach rekordowa ilość narkotyków przechwyconych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W ubiegłym roku było to prawie 30 kg o prawie miliona dwustu tysięcy złotych, a w sumie w całej Polsce zajęła warte przeszło 9,5 miliona złotych.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika