Nielegalny tytoń skonfiskowała Straż Graniczna | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.02.2015

Nielegalny tytoń skonfiskowała Straż Graniczna

Blisko 8,5 tony suszu i krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy i profesjonalną linię do produkcji tytoniu skonfiskowali w Kościerzynie (woj. pomorskie) funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymali sześciu mężczyzn, z których jeden był poszukiwany listem gończym. Wartość towaru i urządzeń znalezionych w nielegalnej fabryce szacuje się na prawie 6 milionów złotych.

Nielegalny tytoń skonfiskowała Straż Graniczna

fot. Morski Oddział SG

Fabryka działała w jednej z hal magazynowych na terenie miasta. Kiedy strażnicy graniczni wkroczyli we wtorek do pomieszczeń, znajdujący się tam mężczyźni akurat rozpakowywali worki z suszem tytoniowym przeznaczonym do dalszego przetworzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ok. 8,5 tony towaru, a także profesjonalne maszyny służące do cięcia i suszenia tytoniu. Zatrzymali także sześciu mężczyzn w wieku od 38 do 56 lat, mieszkańców Gdańska i Gdyni. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wszystkim grozi kara grzywny albo pozbawienia do 3 lat wolności lub obie te kary łącznie.

To w ostatnim czasie kolejna wytwórnia nielegalnego tytoniu zlikwidowana przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Pod koniec ubiegłego roku strażnicy graniczni zabezpieczyli ,5 tony tytoniu w fabryce pod Słupskiem, wcześniej podobną ilość tytoniu skonfiskowano w powiecie gdańskim. Łącznie w ubiegłym roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zajęli przeszło 6,5 tony nielegalnego tytoniu o wartości blisko 3,5 mln zł.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika