Odzyskano skradzione BMW oraz silniki do łodzi motorowych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.06.2014

Odzyskano skradzione BMW oraz silniki do łodzi motorowych

Skradzione silniki zaburtowe do łodzi motorowych i samochód BMW odzyskali w czwartek w Gdańsku i Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Trzy i jeden Mercury „zginęły” swoim właścicielom w Szwecji, a siedmioletnie BMW skradziono w Belgii. Wszystkie maszyny przypłynęły na pokładach promów ze Szwecji.

silniki-skradzione

Fot. Morski Oddział SG

Volkswagena Transportera z ukraińskimi rejestracjami strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli drogowej nieopodal bazy promowej w Gdańsku. Jak się okazało, dwóch 35-letnich obywateli Ukrainy przewoziło nim cztery silniki zaburtowe do łodzi motorowych. Funkcjonariusze sprawdzili oznaczenia maszyn i na jaw wyszło, że zostały one skradzione w Szwecji. Sprzęt i mężczyzn zatrzymano, trwają dalsze czynności w tej sprawie. Wartość silników oszacowano na przeszło 130 tys. zł.

BMW-skradzione

Fot. Morski Oddział SG

Tego samego dnia w Gdyni funkcjonariusze Staży Granicznej odzyskali samochód BMW skradziony przed dwoma laty w Belgii. Kierowany przez 38-letniego mieszkańca Kwidzyna pojazd zjechał wcześniej z promu, który również przybył ze Szwecji. Strażnicy graniczni ustalili, że pojazd figuruje w bazach danych jako utracony i należy go zatrzymać. Z wyjaśnień kierowcy wynikało, że dwa lata temu samochód został przez niego zakupiony w komisie samochodowym w Polsce. Wartość pojazdu szacuje się na ok. 32 tys. zł.

W efekcie gdyńscy strażnicy graniczni pojazd zatrzymali, następnie wraz z dokumentacją przekażą go Policji, która będzie prowadzić dalsze czynności procesowe.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika