Oszukiwał automaty do gier - działał w salonach w Gdańsku i Sopocie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.02.2012

Oszukiwał automaty do gier w Gdańsku i Sopocie

Elektronicznym urządzeniem zakłócał pracę automatów do gier i w ten sposób ukradł ponad 4 tysiące złotych. 24-latek został zatrzymany we Wrzeszczu.

Kilka dni temu właściciel jednego z salonów gier zadzwonił na policję i poinformował, że jednego z klientów, który gra na automacie podejrzewa o oszustwo. Funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu pojechali pod wskazany adres i zatrzymali 24-letniego gdańszczanina.

Przy mężczyźnie mundurowi znaleźli i zabezpieczyli urządzenie elektroniczne, którym sprawca posłużył się podczas przestępstwa. Jak się okazało, 24-latek przykładając to urządzenie do automatu, zakłócił jego funkcjonowanie i spowodował, że ten naliczył mu nienależne punkty kredytowe następnie planował wymienić je w kasie na ponad 1,5 tys.zł.

Praca policjantów nad tą sprawą wykazała, że 24-latek ma na swoim koncie znacznie więcej podobnych przestępstw i w ciągu dwóch dni przy pomocy tego samego urządzenia spowodował zakłócenia automatów w trzech salonach gier w Gdańsku i Sopocie. W ten nielegalny sposób uzyskał punkty kredytowe, które potem zamienił na ponad 4 tys. sł.

24-letni gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>