Oszustka internetowa - sprzedała laptopa, którego nie było | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.10.2012

Oszustka internetowa – sprzedała laptopa, którego nie było

Kryminalni z Osowy zatrzymali 32-letnią gdańszczankę, która odpowie za oszustwo.

Kobieta na portalu aukcyjnym zamieściła ogłoszenie, w którym zaoferowała do sprzedaży laptopa. Z oferty tej skorzystał 24-latek z powiatu kętrzyńskiego, który wpłacił na konto oszustki ponad 3 tys. zł i nie otrzymał zamówionego towaru.

Oszustce grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. (Fot. André Karwath aka Aka)

Jakiś czas temu 24-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego zawiadomił policjantów, że został oszukany. Z relacji zgłaszającego wynikało, że po tym jak wpłacił ponad 3 tys. zł za laptop, który wylicytował na portalu aukcyjnym, stracił ze sprzedającą i nie zobaczył ani zakupionego towaru ani swoich pieniędzy. Ustalenia policjantów wykazały, że podejrzaną o to oszustwo jest 32-letnia mieszkanka Gdańska.

Wczoraj rano kryminalni z Osowy zatrzymali tę kobietę przy jednym z bloków na Przymorzu. Jak się okazało gdańszczanka umieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie i zaoferowała do sprzedaży laptop, którego w rzeczywistości nie posiadała.

Po zatrzymaniu 32-latka została przewieziona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty za oszustwo.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika