Tytoń w rękach CBŚ | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.06.2012

Tytoń w rękach CBŚ

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem na rynek nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali 6 członków grupy oraz zabezpieczyli 22 tony tytoniu warte ponad 11 mln złotych.

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem na rynek nielegalnego tytoniu. (Fot. KWP Gdańsk)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przy udziale funkcjonariuszy Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję, w trakcie której rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem nielegalnego tytoniu na rynek.

Zlikwidowano dwie kompletne linie do produkcji tytoniu oraz trzy magazyny. (Fot. KWP Gdańsk)

Funkcjonariusze zlikwidowali na terenie Łodzi dwie kompletne linie do produkcji tytoniu oraz trzy magazyny, w których grupa miała już przygotowany towar do wprowadzenia na rynek. Ponadto mundurowi na miejscu zabezpieczyli 22 tony tytoniu warte ponad 11 milionów złotych. Szacujemy, że zabezpieczony tytoń, wprowadzony do obrotu naraziłby Skarb Państwa na stratę co najmniej 13 milionów złotych.

Za udział w zorganizowanej grypie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani odpowiedzą również za przestępstwa skarbowe.

(KWP)

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika