Włamali się do punktu totalizatora i ukradli zdrapki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.11.2012

Włamali się do punktu totalizatora i ukradli zdrapki

Policjanci z Sopotu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do punktu Lotto. Ich łupem padło 1000 zdrapek i inne przedmioty o łącznej wartości ok. 3500 zł. Teraz grozi im kara do 0 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież z włamaniem grozi do lat 0. (Fot. Gdańsk)

W miniony piątek właściciel jednego z sopockich punktów totalizatora poinformował o włamaniu do którego miało dojść w dniach wolnych od pracy związanych z obchodami dnia wszystkich świętych. Z punktu zniknęła kasetka z pieniędzmi, monitor LCD oraz 1000 loteryjnych zdrapek.

Już w poniedziałek okazało się, że w jednym ze sklepów młody mężczyzna próbował zrealizować wygrane na podstawie kilku unieważnionych zdrapek loteryjnych. Dalsza praca policjantów nad tą sprawą, pozwoliła na ustalenie tożsamości mężczyzny i został on jeszcze tego samego dnia.

W jego mieszkaniu policjanci znaleźli część zdrapek i zatrzymali trzech sprawców włamania, którymi okazali się mieszkańcy Sopotu w wieku od 6 do 20 lat. Okazało się, że jeden z włamywaczy był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna, który próbował zrealizować kradzione zdrapki usłyszał zarzuty paserstwa, ponieważ pomógł on w sprzedaży rzeczy pochodzących z przestępstwa.

Dzisiaj sąd zapozna się z materiałami sprawy i zadecyduje czy wobec dwóch sprawców włamania zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O dalszych losach 6-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Za kradzież z włamaniem grozi do lat 0.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>