Filmowy październik, czyli na co warto wybrać się do kina | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.10.2012

Filmowy październik, czyli na co warto wybrać się do kina

Jesienna pogoda już nam daje się we znaki, choć na usta ciśnie się przysłowie „… jak w garncu”. Mimo, że za oknem pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, w kinach znajdziemy filmy, które pomogą nam zabić nudne jesienne wieczory. Jak to w kinach bywa, każdy znajdzie coś dla siebie.

Na pierwszy piątek października zaplanowane są premiery filmów od
animowanych, tych kierowanych głównie do dzieci po komedie czy filmy
akcji.

„Uprowadzona 2” rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części. Rodzina głównego bohatera, Bryana Millsa zapomniała o przeżyciach związanymi z wakacjami córki w Paryżu.

Niestety pojawia się ojciec jednego z zabitych porywaczy, który przysiągł zemstę za morderstwie popełnionym na jego synu.

„Uprowadzona 2” pokaże czy rodzina Bryana Millsa poradzi sobie w
niebezpieczeństwie, w którym po raz kolejny się znalazła. W rolę głównego bohatera Bryana Millsa wcielił się Liam Neeson.

Inne premiery 5 października:
„Szybki Cash” – dramat, kryminał, thriller
„Paryż – Manhattan” – komedia, romans
„Kronika opętania” – horror
„Piękne i bestia” – dokumentalny
„Gra” – dramat, kryminał
„Take This Waltz” – dramat
„Żółwik Sammy 2” – animowany, familijny
„Marina Abramović: artystka obecna” – biograficzny, dokumentalny

12 października:

„Bitwa pod Wiedniem” jest polsko-włoskim dramatem historyczno-kostiumowym. Film Renzo Martinelliego to ekranizacja oblężenie Wiednia z 1683 roku przez trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy.

W głównych rolach wystąpili: Alicja Bachleda-Curuś jako księżna Eleonora Lotaryńska, Jerzy Skolimowski jako Jan III Sobieski, Enrico Lo Verso jako Kara Mustafa, F. Murray Abraham jako Marco D’Aviano, Piotr Adamczyk jako Leopold I Habsburg, Marcin Walewski jako Jakub „Fanfan” Sobieski, Daniel Olbrychski jako Generał artylerii koronnej Marcin Kazimierz Kątski, Jerzy Skolimowski jako Król Jan III Sobieski oraz Edward Lubaszenko jako Jan Andrzej Morsztyn.

„Niewierni” – komedia.

„Bestie z południowych krain” – dramat.

19 października:

„Obława” – polski thriller wojenny. Film został nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Obraz jest z jednej strony partyzancką balladą ukazującą prawdziwy obraz okupacji, z drugiej strony ukazuje wstrząsający wojenny thriller. W głównych rolach zostali obsadzeni: Marcin Dorociński – kapral Wydra, Maciej Stuhr – konfident Kondolewicz, Sonia Bohosiewicz – żona Kondolewicza, Weronika Rosati – sanitariuszka Pestka, Andrzej Zieliński – porucznik Mak.

„Bait 3D” – akcji, horror, thriller
„Paranormal Activity 4” – horror
„Whisky dla aniołów” – dramat, komedia
„Samsara” – dokumentalny

24 października:

„Zostań ze mną” – pełna emocji i seksualnego napięcia dwóch nowojorskich mężczyzn, którzy zmagają się z miłością, przyjaźnią i uzależnieniem. Dramat homoseksualnych mężczyzn
ukazuje historię ich znajomości od poznania aż do wspólnego życia.

26 października:

„Chińczyk na wynos” – argentyńsko-hiszpańska komedia opowiadająca o pozornie uporządkowanym życiu sprzedawcy w sklepie żelaznym oraz Chińczyku Jun’ie poszukującym stryja. Co połączy obu pozornie różnych mężczyzn? O tym właśnie jest „Chińczyk na wynos”!

„Skyfall” – film akcji

31 października:

„360” to melodramat oparty na „Korowodzie” – głośnej sztuce Arthura Schniztlera, twórcy literackiego pierwowzoru pamiętnych „Oczu szeroko zamkniętych”. „360” – nowoczesna panorama
związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty, pełen napięcia i autentycznych wzruszeń obraz miłości w XXI wieku.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>