"Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese - w auli WSAiB w Gdyni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.12.2012
Film | Autor: Redakcja

„Hugo i jego wynalazek” Martina Scorsese – w auli WSAiB w Gdyni

Dyskusyjny Klub Filmowy Pomysłodalnia zaprasza na film „Hugo i jego wynalazek” (reż. Martin Scorsese). Projekcja, prelekcja i dyskusja wokół filmu odbędą się 13 grudnia o godz. 18:00 w głównej auli Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni przy ulicy Kieleckiej 7.

Produkcja otrzymała 11 nominacji do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Podczas 84. ceremonii wręczenia Oscarów Hugo został wyróżniony statuetkami za najlepsze zdjęcia, scenografię, efekty specjalne, dźwięk oraz montaż dźwięku. Ponadto obraz otrzymał nagrody BAFTA za najlepszą scenografię i dźwięk, a także Złoty Glob za reżyserię.

Film zrealizowany na podstawie książki Briana Selznicka. Bohaterem jest Hugo – sierota mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Izabelle) oraz starca prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.

Fragment recenzji: Scorsese zaprasza cię do pięknego świata swojej fantazji i przede wszystkim miłości do kina, przeprowadzając w sposób wybitny na temat historii kinematografii. Ten edukacyjny aspekt „Hugo i jego wynalazek” to kolejny, kluczowy powód, dla którego warto zobaczyć ten film na ekranie kinowym. Gwarantuję ci, że tej lekcji nie zapomnisz. A jeśli w głębi przeżyjesz materiał, serwowany przez profesora Martina Scorsese, wyjdziesz z kina wyedukowany i spokojniejszy.

Film od lat 6. Podczas spotkania odbędzie się także pokaz krótkometrażowego filmu-niespodzianki! Bilety: 5 zł, bilet rodzinny 2+1 – 10zł, 2+2 – 15 zł. Opiekunowie grup zorganizowanych nie płacą za wstęp na projekcję, a w przypadku grup powyżej 20 osób koszt biletu dla ucznia wynosi 4 zł za osobę.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika