„Kobra 11- oddział specjalny”- akcja, sensacja i humor | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.04.2014

„Kobra 11- oddział specjalny”- akcja, sensacja i humor

Choć polski rynek zalewają przeróżne, lepsze bądź gorsze seriale, to właśnie niemiecki film „Kobra 11 – oddział specjalny” wart jest poświęcenia około minut dziennie, by razem z „chłopakami z drogówki” przeżyć coraz to nowe przygody.

„Kobra 11- oddział specjalny”- akcja, sensacja i humor

Serial przywędrował do nas z Zachodu i opowiada o pracy policjantów z drogówki, których głównym problemem wydawałoby się być łapanie piratów drogowych. Nic bardziej mylnego! Ich zadania są niezwykle zróżnicowane- od wystawiania mandatów – aż ratowanie świata od zagłady. Główni bohaterowie już w niejednym odcinku pokazali swe umiejętności, takie, jak na przykład rozbrajanie bomb czy unieszkodliwianie śmiertelnych wirusów. Przeciwstawiają się groźnym gangom, niszczą kartele narkotykowe, wcielają się w role szpiegów. Ich praca często zagraża ich rodzinie, jak i im samym, lecz prawie zawsze wychodzą z tego cało.

Pościgi, niebezpieczne kryminalne akcje oraz wątki humorystyczne – to przewodnia myśl twórcy – Hermanna Johy. Sam pomysłodawca nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania. Serial chciano zakończyć pierwszym sezonie liczącym 9 odcinków. Produkowany jest od 1995 roku aż do dziś. 35 sezonów serialu pociągnęło za sobą masę fanów, a mogą oni oglądać go aż w 120 krajach i z zapartym tchem czekać na kolejne sezony! Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej udanych niemieckich produkcji, która jeszcze nie jednokrotnie zaskoczy widzów. Obsada zmieniała się wielokrotnie, jednak ani przez chwilę serial nie stracił na wartości.

Dominującymi bohaterami w serialu są dwaj partnerzy – „tajniacy”. W rolę jednego z nich wciela się Erdogan Atalay jako Semir Gerkhan, którego oglądać możemy już od trzeciego odcinka pierwszego sezonu aż do dziś. Dotychczas miał on kilku partnerów: Marka Kellera jako André Fux, René Steinke jako Toma Kranicha, Christiana Olivera jako Jana Richtera, Gedeona Burkharda jako Chrisa Rittera, Toma Becka jako Bena Jägera, Vinzenza Kiefera jako Alexa Brandta. Poza partnerami na ekranie możemy oglądać komisariat policji oraz pozostałych bohaterów serialu.
Jest to nie wątpliwie serial godny polecenia dla osób lubiących humor połączony z lekkim napięciem.

Dorota Płaza

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika