John Lutz - "Puls" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.01.2014

John Lutz – „Puls”

12 listopada do księgarń trafił „Puls” – najnowszy kryminał Johna Lutza. Zdążyli już zachwycić się nim prawdziwi mistrzowie gatunku: Harlan Coben („Lutz wie, jak wzbudzić w czytelniku dreszcz”) i Jeffery Deaver („Opowieść Lutza przyspiesza puls jak przejażdżka na diabelskim młynie”). Mam nadzieję, że podzielicie Państwo ich zdanie po lekturze „Pulsu”.

John Lutz - "Puls" jest nienasycony. Jego żądza domaga się wciąż nowych ofiar, a ból, który im zadaje, jest trudny do wyobrażenia. Jest zimny, precyzyjny, szalony i nieobliczalny.

Detektyw Frank Quinn zetknął się już z podobnymi morderstwami. Wiele lat wcześniej podobne obłąkańcze rytuały odprawiał głośny seryjny Daniel Daniele, którego nie tylko nie znała granic między tym co ludzkie i nieludzkie, ale także… granicy między płciami.

Czy potwornych zbrodni dokonuje Daniel Daniele, który dziesięć lat temu zniknął bez śladu? A może to dzieło naśladowcy? A jeśli tak, kto naśladuje seryjnego mordercę? Frank Quinn musi odpowiedzieć na te pytania, by zatrzymać falę zbrodni. Falę, która narasta.

John Lutz – autor prawie pięćdziesięciu powieści kryminalnych, wielokrotny laureat nagród Edgar i Shamus, w tym Shamus Lifetime Achievement Award, przyznawanej za całokształt osiągnięć, były prezes Mystery Writers of America i Private Eye Writers of America.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika