Lucy Dillon: "Policz do stu" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.08.2014

Lucy Dillon: „Policz do stu”

Lucy Dillon to brytyjska , która dzieli swój czas między Londyn a Wye Valley, gdzie uwielbia spacerować ze swoim psem, bassetem o imieniu Violet. W Polsce ukazały się jej trzy powieści: „Psy, Rachel i cała reszta”, „Spacer po szczęście” i „Szczęśliwe zakończenie”. Jej książki są pełne ciepła i pozytywnej energii, a wśród bohaterów zawsze znajdzie się jakiś czworonożny przyjaciel. Tak jest i w przypadku najnowszej powieści pt. „Policz do stu”, która ukaże się już 12 sierpnia.

Lucy Dillon: "Policz do stu"Bohaterką jest , która po kilku trudnych latach zaczyna życie od nowa. Jednak rzeczy, które dotąd gromadziła, nie pasują już do osoby, którą się stała. Gina postanawia więc, że w nowym mieszkaniu zostawi tylko sto przedmiotów, które mają dla niej szczególne znaczenie, a reszty się pozbędzie…

„Policz do stu” skłania Czytelnika do refleksji: gdybym miał(a) okazję zacząć wszystko od nowa, co bym zachował(a) ze starego życia, a czego pozbył(a) się bez żalu?

Ciepła historia o tym, że liczy się tylko tu i teraz.
Listy od jedynego mężczyzny, którego kochała, pamiątka po ojcu, którego nie miała szansy poznać, szklana waza, wypełniona światłem nawet w pochmurny dzień.

Gdybyście mieli okazję zacząć wszystko od nowa, co zachowalibyście ze starego życia, a czego pozbylibyście się bez żalu?

Gina Bellamy po kilku trudnych latach, o których wolałaby zapomnieć, zaczyna życie od nowa. Jednak rzeczy, które dotąd gromadziła, nie pasują już do osoby, którą się stała. Gina postanawia więc, że w nowym mieszkaniu zostawi tylko sto przedmiotów, które mają dla niej szczególne znaczenie, a reszty się pozbędzie.

To jednak oznacza, że musi pogodzić się z przeszłością i przyjąć wszystko, co może przynieść los…

Genialna powieść, bardzo poruszająca i świetnie napisana. Będę ją pożyczać wszystkim moim przyjaciołom! (Sophie Kinsella)

Lucy Dillon – brytyjska pisarka. Swój czas dzieli między Londyn a Wye Valley, gdzie uwielbia spacerować ze swoim psem, bassetem o imieniu Violet. W Polsce ukazały się jej trzy powieści: „Psy, Rachel i cała reszta”, „Spacer po szczęście” i „Szczęśliwe zakończenie”.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>