Mark Lamprella, "Czysty obłęd" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.05.2014

Mark Lamprella, „Czysty obłęd”

Księgarniane półki wręcz uginają się od książek o kobietach przeżywających różne rozterki: miłosne, rodzinne, zawodowe. Bardzo mało jest natomiast książek o mężczyznach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie – czyżby zjawisko kryzysu w ogóle nie dotyczyło panów? Już 13 maja przekonają się Państwo, że nic bardziej mylnego!

Mark Lamprella, "Czysty obłęd" To właśnie tego dnia ukaże się „Czysty obłęd” Marka Lamprella czyli przezabawna historia mężczyzny, któremu życie wymyka się spod kontroli. To także o niepewności wpisanej w ludzki los. wpada pod samochód. Ku swojemu zaskoczeniu i zadowoleniu, nie ginie, jednak od tej chwili jego życie zaczyna walić się w gruzy. Jego córka Rosie nokautuje mściwą koleżankę z klasy. Syn Declan ukrywa w swoim pokoju . Świrnięty zaczyna prześladować całą rodzinę. I daje o sobie znać klasyczny kryzys wieku średniego…

Powieść „Czysty obłęd” wyróżnia się z pewnością błyskotliwą narracją i świetnymi dialogami. Nic dziwnego: wszak Mark Lamprell to współautor scenariusza filmu „Babe – świnka w mieście”, a także scenarzysta i reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu „My Mother Frank”.

Czasem człowiek nie może wziąć się w garść, dopóki się doszczętnie nie rozsypie…

Michael O’Dell wpada pod samochód. Ku swojemu zaskoczeniu i zadowoleniu, nie ginie. Jednak od tej chwili, pomimo heroicznego wsparcia , Wendy, życie Michaela zaczyna wymykać się spod kontroli.

Jego córka Rosie nokautuje mściwą koleżankę z klasy, co staje się początkiem koszmarnych przejść z jej szkołą. Syn Declan ukrywa w swoim pokoju narkotyki. Świrnięty policjant zaczyna prześladować całą rodzinę. Drobne nieszczęścia nabierają złowieszczego posmaku. Jakby tego było mało, życie zawodowe Michaela zaczyna walić się w gruzy.

„Czysty obłęd” to przezabawna, bolesna powieść o miłości, rodzinie i niepewności wpisanej w ludzki los.

Mark Lamprell od wielu lat pracuje w branży filmowej i telewizyjnej. Jest współautorem scenariusza filmu „Babe – świnka w mieście”, a także scenarzystą i reżyserem wielokrotnie nagradzanego filmu „My Mother Frank”. Jego najnowsze przedsięwzięcie to musical „Goddess”, którego jest współscenarzystą i reżyserem. „Czysty obłęd” to jego pierwsza powieść.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika