Mój dziadek fałszerz | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.01.2017

Mój dziadek fałszerz

Mój dziadek fałszerz. Tajemnica odkryta przez wnuczkę SS-mana,który kierował największym fałszerstwem w historii.

Kiedy Charlotte Krüger była dzieckiem, uważała swojego dziadka za dobrotliwego starszego pana, który kolekcjonuje znaczki pocztowe. Dopiero znacznie później dowiedziała się, że jego życie miało także mroczną stronę. SS-Sturmbannführer kierował warsztatem fałszerskim założonym w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen.

Na kanwie historii Operacji Bernhard (nazwanej tak od imienia dziadka Charlotte Krüger) w 2007 roku powstał austriacko-niemiecki film „Fałszerze”, który w 2008 roku otrzymał Oscara jako najlepszy film nieanglojęzyczny.

W toku pasjonującego śledztwa, podczas którego autorka spotykała się z naocznymi świadkami i przeszukiwała archiwa, Charlotte Krüger rekonstruuje podwójne życie swojego dziadka, by znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania.

Premiera książki „Mój dziadek fałszerz” 7 stycznia.

Charlotte Krüger urodziła się w 1979 r. w Hanowerze. Studiowała filozofię i nauki polityczne. Gdy – na długo po jego śmierci – dowiedziała się o mrocznej przeszłości dziadka, postanowiła dowiedzieć się, kim był naprawdę Bernhard Krüger, dobrotliwy starszy pan, były nazista, kierujący największym fałszerstwem w historii.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika