Nowa powieść Jeromin-Gałuszki pt. "Gdybyś mnie kochała" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.11.2013

Nowa powieść Jeromin-Gałuszki pt. „Gdybyś mnie kochała”

Grażyna Jeromin-Gałuszka to autorka ukochana przez tysiące Polek. Jej powieści („Kobiety z czerwonych bagien”, „Złote nietoperze”, „Magnolia” i inne) ujmują nie tylko wciągającą fabułą i barwnymi postaciami, ale przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem, gdzie słodki sentymentalizm doprawiony jest szczyptą goryczy…

Nowa powieść Jeromin-Gałuszki pt. "Gdybyś mnie kochała"Nowa Jeromin-Gałuszki pt. „Gdybyś mnie kochała” to opowieść o tym, jak trudna bywa czasem dorosłość. Także o tym, jak bardzo przeszłość wpływa na to, kim jesteśmy dzisiaj… i również o tym, że Freddy Mercury nadal żyje 🙂 To powieść, przy lekturze której będziecie śmiać się i płakać na zmianę!

Nowa autorki bestsellerowych „Kobiet z Czerwonych Bagien”.

Maksym Bromski, dziś menedżer w koncernie samochodowym, w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzał u dziadków na wsi. Właśnie tam piętnaście lat temu, dzień po własnym weselu, zaginął jego jedyny kuzyn, Andrzej.

Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Po dwóch stronach tej samej rzeki wciąż żyją najważniejsi dla niego ludzie i tylko oni już mu pozostali: babka, dziewczyna z sąsiedztwa, z którą kiedyś spędzał każdą wakacyjną chwilę, oraz największa miłość jego życia. Dramatyczne wypadki z przeszłości mają swój finał współcześnie, o czym Bromski, budząc się pewnej nocy w hotelowym pokoju obok ciała nieznanej kobiety, jeszcze nie wie. Nie pojmując zdarzeń, nie panując nad rzeczywistością, która rzuciła go w sam środek makabrycznej zbrodni, ucieka w przeszłość, kiedy to u boku najbliższych, w równie dramatycznych, dotąd niewyjaśnionych okolicznościach, skończyło się jego dzieciństwo.

Grażyna Jeromin-Gałuszka – urodziła się i mieszka w Sosnowicy, niewielkiej wsi niedaleko Radomia, gdzie razem z mężem prowadzi gospodarstwo. Absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi. W latach 80. była związana z radomską Grupą Poetycką „Łuczywo”. Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz w antologiach poetyckich. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy zorganizowanego przez Agencję Scenariuszową i tygodnik „Film”. Współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jest współwłaścicielką księgarni w Radomiu. Ma dwoje dzieci, Kasię i Karola. Jej debiutancka powieść „Złote nietoperze” otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Ponadto napisała powieści „Oczy Marzanny M.”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie” i „Magnolia”.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika