"Pakt Ribbentrop-Beck" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.02.2016

„Pakt Ribbentrop-Beck”

„Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” Piotr Zychowicz.

pakt„Polacy mają wszelkie przymioty oprócz zmysłu politycznego” – Winston Churchill.

Polska 1939 roku – czas kiedy należy ustąpić poddać się bolesnym koncesjom wszystko po to, aby państwo i obywateli uratować przed unicestwieniem.

Autor udowadnia, iż podjęte w tamtym czasie decyzje były błędem. Największą cenę naród polski zapłacił za przystąpienie do wojny przeciwko Niemcom wchodząc w złudny sojusz z Francją i Wielką Brytanią.

Według Piotra Zychowicza należało ustąpić Hitlerowi, pozwolić na włączenie Gdańska do Rzeszy, na wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. Co później? Stanąć w szeregach niemieckiej armii i zaatakować Związek Radziecki. To polskie dywizje na wschodnim froncie przypieczętowałyby los Stalina i jego imperium.

jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego.

podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoło agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno, czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali „egzotyczny” sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei” – Andrzej Wielowieyski.

„Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że nie starczyło mi czasu, bo napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa. Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane, niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym, co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś przeciwnego.” – Rafał A. Ziemkiewicz

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 23 sierpnia 2012
Gatunek: historia

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Piotr pisze:

    Przyznaję , że czytam te wywody ze zgrozą . Przedłużmy nieco ten „ciąg logiczny”: przy koncepcji Autora to my zamiast Ukraińców pełnilibyśmy funkcje strażników w „polskich obozach koncentracyjnych” zaś po ( przegranej ) wojnie cieszylibyśmy się państwem o rozmiarach Księstwa Monaco – w optymistycznym wariancie naturalnie . Zanim Autor zacznie tworzyć kolejne „ciągi logiczne ” proponuję trochę poczytać prac z „historii realnej ” . Naprawdę warto ! Piotr

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika