Pożegnanie wolności, Sara Blaedel | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.10.2013

„Pożegnanie wolności”, Sara Blaedel

Sara Blaedel jest niekwestionowaną duńską królową kryminału. Cykl o asystent kryminalnej zyskał grono wielbicieli w Polsce i właśnie doczekał się kontynuacji: 10 października do księgarń trafi „Pożegnanie wolności”.

W tej książce Blaedel porusza m. in. temat handlu kobietami. Czy duńskiej policji uda się powstrzymać szajkę bezwzględnych gangsterów?

"Pożegnanie wolności", Sara Blaedel

„Kobieta leżała na plecach z rękami rozrzuconymi na boki i głową przechyloną w stronę barku. Gardło miała poderżnięte jednym długim i prostym cięciem, a krew spłynęła na jej jasne włosy i lepką mazią rozlała się po lewej stronie górnej połowy ciała.
Asystent kryminalna wyprostowała się i zaczerpnęła głęboko powietrza. Czy człowiek kiedykolwiek zdoła się do tego przyzwyczaić? Chociaż w sumie miała nadzieję, że nie”.

Sara Blaedel – urodzona 6 sierpnia 1964 w Kopenhadze, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Zaczynała jako kelnerka, ma wykształcenie graficzne, założyła też własne wydawnictwo, publikujące głównie kryminały zagraniczne. W 2004 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Handlarz śmiercią”, pierwszy tom cieszącej się wielką popularnością serii kryminałów o asystent kryminalnej Louise Rick. W samej Danii pierwsza część cyklu sprzedała się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Prawa do tłumaczenia nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów. „Pożegnanie wolności” to czwarta część tego cyklu

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>