Spotkania z autorem kryminału "Krótka instrukcja obsługi psa" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.07.2016

Spotkania z autorem kryminału „Krótka instrukcja obsługi psa”

śledczy Krzysztof M. Kaźmierczak,autor niedawno wydanej powieści kryminalnej”Krótka instrukcja obsługi psa”opartej na motywach prawdziwej zbrodni spotka się 13 i 14 lipca br. z czytelnikami w Gdańsku, Gdyni i Starogardzie Gd.

krotka_instrukcja_obslugi_psa_netPoniżej terminarz, informacje o powieści i autorze.

Terminarz spotkań:

  • Gdańsk13 lipca (środa), godz. 18.00

Biblioteka Manhattan – 2 poziom CH Manhattan (Al. Grunwaldzka 82, Gdańsk – Wrzeszcz)

Spotkanie będzie prowadził Marek Adamkowicz z Dziennika Bałtyckiego

organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

  • Gdynia14 lipca (czwartek), godz. 15.00

Plaża Miejska w Gdyni (obszar między klubem Contrast i F. Minga) https://goo.gl/maps/zNUW9LKmeyC2

organizator:Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni w ramach akcji „Przystań: Książki”

  • Starogard Gdański14 lipca (czwartek), godz. 18.00

Księgarnia BookBook (ul. Rynek 2)

organizator: Księgarnia BookBook

O powieści „Krótka instrukcja obsługi psa”

Zaskakująca intryga, filmowe tempo i zwroty akcji. „Krótka instrukcja obsługi psa” zaczyna się tam, gdzie kończą się „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego i „ specjalne” Patryka Vegi.

Zagadkowym zabójstwem młodego dziennikarza nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz – były tajny współpracownik Bezpieczeństwa, detektyw – niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?

Błyskotliwy debiut powieściowy dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka oparty na motywach prawdziwych wydarzeń – zabójstwa Jarosława Ziętary.

„Ponura historia okrutnego zabójstwa z polityką w tle. Wciąga i uzależnia od pierwszych stron. Przerażająca realizmem, bo mogła wydarzyć się naprawdę. Niezwykły debiut. Polecam” –Vincent V. Severski – autor serii powieści „Nielegalni”

„Krzysztof M. Kaźmierczak napisał trzymającą w napięciu wielowątkową sensacyjną. Pełną zaskakujących zwrotów i z efektownym finałem. Czyta się świetnie” – Piotr Pytlakowski – dziennikarz, pisarz i scenarzysta

O autorze:

Krzysztof M. Kaźmierczak (ur. 1967 r.) pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Nowym Dniu”, „Motorze” i „Super Expressie”, publikował m.in. w tygodnikach „Wprost” i „Do Rzeczy”. Obecnie  dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”. Autor wielu artykułów śledczych oraz dotyczących nieznanej historii Polski. Od 1992 roku zajmuje się wyjaśnieniem zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Po 19 latach udało mu się doprowadzić do wznowienia śledztwa w tej sprawie, które wciąż trwa oraz toczy się proces osoby oskarżonej o zainicjowanie zbrodni, niegdyś najbogatszego Polaka, Aleksandra G. Autor książek reporterskich: „Ściśle tajne” (2009), „Tajne spec. znaczenia” (2009), „Lew z Głównej” (2010) i powieści kryminalnej „Krótka instrukcja obsługi psa” (2016) oraz współautor „Oni tworzyli Solidarność” (2010) i „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa” (2015).W 2016 r. wspólnie z Piotrem Talagą zdobył Nagrodę Główną „Watergate” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za dziennikarstwo śledcze.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika