Spotkanie autorskie z Mają Lidią Kossakowską | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.02.2017

Spotkanie autorskie z Mają Lidią Kossakowską

Już 3 lutego w Empiku w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się spotkanie autorskie z Mają Lidią Kossakowską, polską pisarką fantasy, laureatką wielu nagród i nominacji za swoją twórczość.  Postać tej autorki wyróżnia się spośród innych, niemniej ciekawych autorów. Dlaczego?

Otóż wyobraźmy sobie niebo. A raczej Królestwo Niebieskie (nie, nie chodzi o film) – takie z aniołami, archaniołami, całą hierarchią nakreśloną przez Dantego wzbogaconą o wierzenia na temat aniołów z kultury arabskiej i żydowskiej okraszone biurokracją, jakiej i polski ZUS by się nie powstydził. Wszystko działa, jest sielsko i w ogóle… Aż tu nagle archaniołowie odkrywają, że Pan odszedł, zabrał Matkę Boską, zostawił Pusty Tron. Co robią, żeby rzecz się nie wydała, z czym walczą i jacy są przedstawia cykl opowiadań „Żarna niebios” i powieści: „Siewca wiatru”, „Zbieracz burz tom I i II” oraz „Bramy światłości tom I”. Cały ten cykl nazywany jest „Zastępy anielskie”. jest on taki niesamowity?Nie dlatego że wykreowane na kartach powieści uniwersum jest oryginalne; postaci, ich przygody i przeżycia, i dialogi – ciekawe. Czar tkwi w zderzeniu wizji autorki z wyobrażeniem przeciętnego człowieka o aniołach i niebie. A to zderzenie szokuje i bawi.

Maja Lidia Kossakowska jest z wykształcenia archeologiem śródziemnomorskim i stąd zapewne bierze się znakomita znajomość świata wielu mitologii i wierzeń. Każda jej książka to nowa przygoda i nowy świat, w którym można się zanurzyć.

Spotkanie promocyjne książki „Bramy światłości” z Mają Lidią Kossakowską w Empiku w Galerii Bałtyckiej o godz. 18.00.

Autor

- filolog polski, komentator wydarzeń politycznych i społecznych. Z zamiłowania rekonstruktor historyczny, pasjonat czytelnictwa, miłośnik broni palnej i cięciwowej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika