O sztuce i architekturze w Gdyni - spotkanie z Andrzejem Szczerskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.05.2012

O sztuce i architekturze w Gdyni, czyli spotkanie z Andrzejem Szczerskim

Franciszkańskie Centrum Kultury i Agencja Rozwoju Gdyni, miejska jednostka realizująca projekt Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, zapraszają 24 maja o 19:00 na prelekcję prof. Andrzeja Szczerskiego poświęconą sztuce i architekturze okresu międzywojennego w krajach Europy Środkowej.

Pan Szczerski jest także autorem pt. Modernizacje. Sztuka i Architektura w Nowych Państwach Europy Środkowo-Wschodniej 1918-1939. Publikacja stanowi cenne opracowanie w skali europejskiej. Prelekcja odbędzie się z wykorzystaniem m.in. prezentacji multimedialnej, ponadto będzie możliwość nabycia wraz z autografem autora na zakończenie prelekcji.

Prelekcja będzie również okazją do promocji odświeżonych wnętrz Franciszkańskiego Centrum Kultury dla szerszej grupy odbiorców w Gdyni.

Jednym z projektantów obiektów sakralnych przy Ujejskiego 40, był Zbigniew Kupiec, wybitny architekt gdyński i warszawski.

Architektura Gdyni i zespół budynków Klasztoru przy ulicy Ujejskiego – należy do unikalnych obiektów architektonicznych w skali Europy projektowanych miedzy innymi przez Zbigniewa Kupca i Tadeusza Kossaka.

Zapraszamy miłośników Gdyni i Klasztoru Franciszkanów– do odkrywania ciekawostek związanych z tym miejscem – wstęp wolny.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika