Techne. Wystawa studentów Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.12.2012
Sztuka | Autor: Redakcja

Techne. Wystawa studentów Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku

Techne (τέχνη) – z greki sztuka, rzemiosło, kunszt, umiejętność – dziedzina działalność, polegająca na wytwarzaniu zjawisk i przedmiotów nie występujących naturalnie w przyrodzie (sztucznych w znaczeniu: wytworów sztuki).

Tak zdefiniowana stanowi zasadniczy składnik cywilizacji i kultury. Pojmowanie sztuki, jako wyszukanej umiejętności sprawnego poruszanie się w obszarze przedstawiania za pomocą określonych technik takich jak ceramika czy odlew w brązie, ale także utrwalania idei w formie makiety czy zapisu cyfrowego legło u podstaw powstania na Wydziale Rzeźby ASP w Gdańsku Katedry specjalizacji w skład, której wchodzą pracownie: Medalierstwa i małych form rzeźbiarskich, Ceramiki, Projektowania i Organizacji Przestrzeni oraz Intermediów.

Powstałe w ramach zajęć w tych pracowniach prace studentów składają się na prezentowaną wystawę. Mamy nadzieje, że różnorodność oryginalnych rozwiązań w powiązaniu z urodą i bogactwem zastosowanych materii zaprezentowane w inspirującej przestrzeni Galerii Strzeleckiej pozwoli unaocznić ogromny potencjał tkwiący w technikach Rzeźby i Intermediów.

Na ekspozycji zaprezentowany jest również dobiegający końca projekt unijny pod nazwą: „Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę stanu infrastruktury ASP w Gdańsku”.

Fot. Monika Weber/ASP Gdańsk

  • Organizatorzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk”
  • Termin: od 14 grudnia 2012 roku do 21 stycznia 2013 roku
  • Miejsce: Galeria Strzelecka na terenie Fortu Góry Gradowej, „Centrum Hewelianum”, ul. Gradowa 6

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika