Nowy Fiat 500X Sport debiutuje w Ośrodku Technicznym im. Luigiego Ridolfi w Coverciano (FIorencja), centrum doskonalenia w dziedzinie nauki, szkoleń i sportu, a także w historycznej siedzibie Włoskiej Federacji Piłki Nożnej. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.09.2019

Fiat 500X Sport

Nowy Fiat 500X Sport debiutuje w Ośrodku Technicznym im. Luigiego Ridolfi w Coverciano (FIorencja), centrum doskonalenia w dziedzinie nauki, szkoleń i sportu, a także w historycznej siedzibie Włoskiej Federacji Piłki Nożnej.

Siedzibę główną Federacji FIGC wybrano, aby uhonorować 20-letnią współpracę między marką Fiat a Federacją, a także wyrazić wspólne wartości łączące nowego Fiata 500X Sport z ogólnie pojętym sportem. Nie mogłoby być lepszej lokalizacji, by zaprezentować „w terenie” dynamikę, precyzję, kontrolę i włoski styl, charakteryzujące tę nową wersję… To te same cechy, dzięki którym gracz zakłada z dumą i radością niebieską koszulkę reprezentacji Włoch.

Nowa „strzała”, topowa wersja odnowionej rodziny 500X, oferuje lepsze osiągi, dzięki nowinkom technicznym, oferującym jeszcze większą zwinność, bezpieczeństwo i przyjemność jazdy. W ten sposób powstał niezwykły sportowy crossover, uzyskujący ponadprzeciętne osiągi, dzięki nowemu silnikowi FireFly Turbo .3 o mocy 150 KM i momencie obrotowym równym 270 Nm, co stanowi wyznacznik w tym segmencie, w połączeniu z nowym ustawieniem zawieszenia, mniejszym prześwitem, nową kalibracją układu kierowniczego, 19″ kołami z wysokiej jakości oponami i bardziej sportowym wyglądem. 500X Sport to sportowy crossover, jakiego do tej pory jeszcze nie było.

Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, powiedział: „Podobnie jak reprezentacja narodowa w piłce nożnej, 500X pochodzi z Włoch, tu została zaprojektowany i skonstruowana w fabryce FCA w Melfi i jest przygotowana „do występów” na całym świecie, do tego stopnia, że wraz z kultową 500 może stać się najbardziej globalnym modelem w ofercie Fiata. Wprowadzony na rynek w 204 roku i odnowiony w ubiegłym roku, Fiat 500X jest liderem w swoim segmencie we Włoszech i na stałe zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce w Europie, a także odnotował najwyższy wzrost sprzedaży poza Włochami: + 12%. 500X została wyprodukowana w ponad 500 000 sztuk. Nie można również zapominać, że jest to model Fiata, który bardziej, niż jakikolwiek inny pozyskuje sobie nowych Klientów innych marek lub segmentów, a to dzięki swojej uniwersalności, dużej przestronności i „wrodzonej” możliwości dostosowania się do każdego rodzaju użytkowania, nawierzchni i stylu jazdy.

I tak losy Fiata i FIGC ponownie się przeplatają: dwa globalne symbole Made in Italy, które podzielają te same sportowe i ludzkie wartości, jak pasja, energia i emocje, które towarzyszyły im przez ponad sto lat podczas ewolucji społecznej, kulturowej i przemysłowej. W tym roku obie marki obchodzą 120. rocznicę powstania: kamienie milowe w branży motoryzacyjnej i sportowej. W czerwcu zeszłego roku z kolei, na tych „solidnych filarach” przedłużono umowę na kolejne cztery lata sponsoringu, który trwa od 2000 roku: Fiat pozostanie głównym partnerem i oficjalnym dostawcą samochodów dla Azzurri, narodowej drużyny piłkarskiej Włoch, kontynuując w ten sposób przygodę na boisku.

Ale oprócz 500X Sport, w grze są również inni gracze odnowionej gamy, w tym wyjątkowa, nowa 500X Lounge, oferująca bogatą gamę standardowego wyposażenia, wyrafinowany styl zarówno wnętrza, jak i na zewnątrz modelu.

500X Sport: po Urban i Cross, model debiutuje na nowym „polu” – spot.

Model 500X podbił rynek dzięki wersjom Urban i Cross, które odzwierciedlają jego dwie dusze. Wersja Urban jest bardziej miejska, zaawansowana technologicznie i lepiej skomunikowana ze światem, co doskonale widać w najnowszych seriach specjalnych S-Design, Mirror i 120°, podczas gdy druga, bardziej crossoverowa wersja przeznaczona jest dla pasjonatów jazdy terenowej.Dzisiaj 500X zmienia tempo i zwraca się ku innym sportowym obszarom, prezentując się jako alternatywa dla kompaktowych samochodów z segmentu C o sportowym wyglądzie. To rosnący segment rynku, który w Europie sprzedaje ponad 500 000 sztuk rocznie.

W duchu doskonałego stylu 500, propozycją marki Fiat jest nowa, bardziej agresywna wersja 500X, piękna z wyglądu i ekscytująca w prowadzeniu. Aby osiągnąć ten cel, inżynierowie Fiata dokonali tego, co zwykle robią trenerzy sportowi, obierając specjalny program treningowy mający na celu zwiększenie sportowych możliwości 500X. W związku z tym przeprowadzono znaczące i starannie dobrane zabiegi tuningowe, mające na celu poprawę dynamiki jazdy oraz precyzji kierowania i zawieszenia, dzięki czemu jazda stała się jeszcze bardziej emocjonująca. Jednocześnie, różnego rodzaju modyfikacje pod kątem usportowienia niektórych elementów projektu, a także nowy, niepowtarzalny kolor Czerwony Seduzione sprawiły, że 500X Sport jest idealną propozycją dla młodego, dynamicznego Klienta, którego pociąga sportowy styl i wyrazisty charakter.

Czytaj dalej…

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika