Nowość w szkole. Czy „Historia i teraźniejszość” to dobry pomysł? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.01.2022
Nauka | Autor: Redakcja

Nowość w szkole. Czy „Historia i teraźniejszość” to dobry pomysł?

Od września 2022 roku w szkołach pojawi się o nazwie „Historia i teraźniejszość”, który zastąpi dotychczasową „Wiedze o społeczeństwie. Przedmiot będzie obowiązywał w liceach, technikach oraz szkołach branżowych. Zapytaliśmy przechodniów spotkanych w Sopocie, co sądzą o nowym przedmiocie.

To zły pomysł

Klaudia: W szkołach jest aktualnie przedmiot wiedza o społeczeństwie, jest także historia. Po co tworzyć kolejny? Nie sądzę, żeby HIT to był dobry pomysł.

Czy będzie obiektywnie?

Liwia: Osoby prowadzące zajęcia, zawsze mają swoje poglądy, a w związku z tym może być narzędziem indoktrynacji. Pewnych treści nie da się przekazać w sposób obiektywny. Myślę więc, że wprowadzenie przedmiotu „Historia i teraźniejszość” to nie jest najlepszy pomysł.

Tekst i zdjęcia: Zuzanna Macieszko

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Adam1234 pisze:

    Ktoś powiedział ,że historia, jako przedmiot lekcyjny, to umowny zbiór kłamstw. Cóż dopiero się będzie działo na lekcjach nowego przedmiotu….pranie mózgu , deprawacja , kształtowanie ” nowego człowieka” jak w Chinach. Brawo panie Kaczyński i spółka, wy to potraficie spi….lić człowiekowi życie.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika