“MARATON o ŻYCIE – PRZYJACIELE dla IRKA” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.05.2016

“MARATON o ŻYCIE – PRZYJACIELE dla IRKA”

W imieniu organizatorów akcji “ o ŻYCIE – PRZYJACIELE dla IRKA” informujemy o wydarzeniu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (8 maja) w Starym Maneżu.

Kilka zdań o Irku…
MARATON_o_ZYCIEIrek Maciejewski ma 46 lat, jest z Gdańska. 6 lat temu zaczęła się jego przygoda z bieganiem. 3 lata temu dopadł go nowotwór ślinianki. Operacje, chemioterapia, ostre leczenie. Na trochę pomogło, ale pojawiły się przerzuty. Ma zaatakowane płuca, wątrobę i nerki. Z biegania nie zrezygnował. Czasem – po ostrej chemii – robił kilka dni przerwy w treningach, ale potem zaciskał i ruszał w drogę. Zakończyły się badania genetyczne (w Budapeszcie), które mają określić który gen jest odpowiedzialny za chorobę Irka. Jeśli go wytypują – trzeba uderzyć lekiem. W Polsce możliwości leczenia praktycznie się wyczerpały, za zagraniczne – jak wiadomo – trzeba płacić.

Dotychczas Irek przebiegł ponad 1700 km, wziął udział w pięciu maratonach. Jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem, który z aktywnymi przerzutami pobiegł maraton. Zbiera kasę jako podopieczny fundacji: http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4295. Przyjaciele Irka założyli profil na FB: https://www.facebook.com/Irekmaratonozycie/?fref=ts

Irek jest pełnym energii i wiary w wojownikiem! On traktuje raka jako przeciwnika w walce, a nie wyrok. Cała zebrana dotąd kasa poszła na badania. Jeśli lekarze wymyślą „szytą na miarę” terapię – potrzebne będzie mnóstwo forsy. Jednym z pomysłów było zorganizowanie urozmaiconej imprezy, z której dochód poszedłby na rzecz Irka.

Tak zrodziła się idea akcji, którą realizujemy w niedzielę. Do współpracy udało się zachęcić świetne, znane i popularne osoby. Wszyscy wystąpią charytatywnie, a 100% pieniędzy, które zbierzemy, zostanie przeznaczone na Irka.

W programie imprezy spotkanie z podróżnikami, koncert kapeli rockowej, spotkanie ze specjalistkami od pozytywnych przemian i zdrowego stylu życia. Wystąpią dla nas znani kabareciarze (Jachimek, Tremiszewski), świetni muzycy (Joanna Knitter, Tomek Olszewski, Krystyna Stańko) i gość – niespodzianka.

Akcja zaplanowana jest w godzinach 12:00 – 18:00. Biletem wstępu jest cegiełka (25 zł) do nabycia na miejscu.

źródło: Medyczne Grono

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika