Pomoc dla chorego Franka | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.06.2016

Pomoc dla chorego Franka

Szukam bliźniaka dla mojego 7 letniego wnuka, bliźniaka genetycznego. kwietnia bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że Franek jest nadal chory na białaczkę. raz pierwszy zdiagnozowany został 3 lipca 2013 roku i po dwóch latach leczenia wydawało się, że choroba jest pokonana. Niestety nie jest.

SOR w szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku znów zaczął funkcjonować

2 maja przyszły wyniki, zgodnie z którymi konieczny jest przeszczep szpiku. Krewni nie spełniają wymogów , więc jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego Dawcy.

Tylko jedna trzecia Pacjentów potrzebujących przeszczepienia znajduje zgodnego Dawcę w rodzinie. Pozostałym szansę na życie mogą dać tylko Dawcy niespokrewnieni. Aby mogło dojść do przeszczepienia, cechy tkanki Pacjenta i Dawcy muszą wykazywać niemalże 100-procentową zgodność.

Zwracam się o podjęcie decyzji by zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zamówić pakiet rejestracyjny zawierający formularz i pałeczki do pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Zestaw należy wypełnić i odesłać do nas. przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, wysyłamy potwierdzenie rejestracji oraz kartę Dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3-4 miesięcy.

Szpik pobierany jest z talerza kości biodrowej, a nie, jak się powszechnie uważa, z rdzenia kręgowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Proszę przejść na stronę https://www.dkms.pl/pl zapoznać się ze szczegółowymi informacjami i zarejestrować się.

Wiem, że to kłopot, każdy ma mało czasu i dużo problemów, ale jak się pomyśli, że można w ten sposób uratować życie , może właśnie mojego wnuka, to chyba warto.

Apel wspiera portal Medyczne Grono.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika