Wprowadzenie do buddyzmu. Pogląd, medytacja i działanie w Diamentowej Drodze | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.12.2015

Wprowadzenie do buddyzmu. Pogląd, medytacja i działanie w Diamentowej Drodze

W dniu 5 grudnia 2015 r. (sobota) o godz. 19:30 w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym Diamentowej Drogi w Gdańsku przy ul. Pomorskiej 41 odbędzie się otwarty pt. „Wprowadzenie do buddyzmu. Pogląd, medytacja i działanie w Diamentowej Drodze”.

buddyzm-3

buddyzm-1 będzie prowadzony przez austriackich nauczycieli buddyzmu Diamentowej Drogi – Guido Czeija i FlorindęCzeija. Guido Czeija jest absolwentem matematyki i fizyki na Uniwersytecie Wiedeńskim w Berlinie, gdzie m.in. pracował w grupie badawczej profesora Antona Zeilingera zajmującej się fizyką kwantową. FlorindaCzeija jest fizjoterapeutką i prowadzi w Salzburgu School for VisceralTherapy. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem na polski.

ma na celu przybliżenie buddyjskiej filozofii współczesnemu odbiorcy oraz wyjaśnienie podstaw i celów buddyjskiej medytacji. Słuchacze dowiedzą się m.in. o tym, kim był historyczny Budda, czym jest oświecenie oraz w jaki sposób medytacja wpływa na jakość naszego życia. Po wykładzie zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi, w trakcie której każdy ze słuchaczy będzie miał bezpośrednią możliwość zadania pytań nauczycielom prowadzącym wykład. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

buddyzm-2Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Diamentowej Drogi w Gdańsku jest jednym z ponad 650 ośrodków tego rodzaju na świecie założonych przez świeckiego nauczyciela Buddyzmu Diamentowej Drogi – Lamę Ole Nydahla oraz największym, miejskim ośrodkiem Buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1675283582689297/

Strona internetowa Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Diamentowej Drogi w Gdańsku http://www.gdansk.buddyzm.pl/

Serdecznie zapraszamy!

OTWARTY
„WPROWADZENIE DO BUDDYZMU. POGLĄD, MEDYTACJA I DZIAŁANIE W DIAMENTOWEJ DRODZE”
BUDDYJSKI OŚRODEK MEDYTACYJNY DIAMENTOWEJ DROGI W GDAŃSKU

WSTĘP WOLNY
5 GRUDZIEŃ 2015 R. GODZ. 19:30

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>