Hasło „Ponad prawem stoi wola narodu” wiele obiecuje miłośnikom igrzysk | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.12.2015

Hasło „Ponad prawem stoi wola narodu” wiele obiecuje miłośnikom igrzysk

Ostatnio dają się słyszeć głosy wyborców ruchu Kukiz 15, zawiedzionych poczynaniami swoich wybrańców na forum publicznym.

kukiz

Stanowczo odcinam się od owych malkontentów – ja osobiście nie jestem ich aktywnością zawiedziony. Powiem więcej: niczego innego się po tej formacji nie spodziewałem! Trudno zaiste cytować wszystkie głupoty wygadywane przez „onych” publicznie. Skupmy się zatem na wypowiedziach kilku ich wybrańców: ikony owego Ruchu, Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego oraz desygnowanego przez to ugrupowanie na Wicemarszałka Sejmu – Stanisława Tyszki.

Zacznijmy od głębokich przemyśleń tego ostatniego, którymi raczył się On podzielić z szeroką publiką. Jego zdaniem obecna konstytucja jest zła, więc … faktycznie NIE OBOWIĄZUJE ! Należy także (zdaniem tegoż) zlikwidować gdyż… został on powołany do życia ustawą z 1985 roku!

Uff! Teraz kilka złotych myśli Marszałka Seniora. Przed sobotnimi demonstracjami Pan Marszałek podzielił się swym niepokojem co do bezpieczeństwa uczestników owych planowanych zgromadzeń zauważając, że wyprowadzanie ludzi na ulicę jest niebezpieczne.

Nie wiem co Autor miał na myśli, ale jeżeli chodziło Mu o groźbę przejechania, to ponoć zapobiec mu może odziewanie się we wdzianka w kolorze pomarańczowym, co swego czasu praktykowała (z sukcesem !) była Pierwsza Dama – Danuta z Gołasiów Wałęsa. Niestety dalej jest coraz gorzej.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że chłop tak zawzięcie walczył z „komuną”, że nie zauważył jak jego śmiertelny wróg cichaczem wyzionął ducha. To naturalnie w niczym nie wpłynęło na Jego bojowy zapał – oto teraz ów nieszczęsny człowiek zamierza utworzyć kolejny „trybunał”, który w Jego zamyśle będzie rozliczał „zbrodniarzy faszystowskich i z PRL”!

Oczyma wyobraźni widzę już procesy toczone przed owym Sądem Ostatecznym: dla oszczędności etatów połączy się funkcje Prokuratora i Sędziego (rezygnując w tym samym celu z obrońców !) mocując na owej podwójnej i jakże odpowiedzialnej funkcji jego pomysłodawcę. Jego wygłoszone publicznie credo, że „ponad prawem stoi wola narodu” wiele obiecuje miłośnikom igrzysk.

Proponuję, by w swej niezmierzonej mądrości zechciał On rozważyć wprowadzenie uregulowań pozwalających w przypadku, gdy z przyczyn biologicznych Trybunałowi zabraknie podsądnych, ścigać także ich dzieci i wnuki. Potem się zobaczy. Nie wiem co na to lekarze – ja osobiście nigdy nie przypuszczałem, że dożyję czasów w których posłowie Samoobrony będą mi się jawili wręcz jako areopag mędrców! Przy tych „perełkach intelektu” wypowiedź „szefa” owego zgromadzenia – Pawła Kukiza – określającego Konstytucję uchwaloną przez Sejm i przyjętą w ogólnonarodowym referendum mianem „neobolszewickiej” wypada wręcz blado i zasługuje co najwyżej na uczczenie jej minutą ciszy.

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
  1. MyNaród pisze:

    autorze! daj sobie już spokoj z pisaniem i przejdź na zaslozona emeryture bo w pisaniu już się wypaliles !

  2. MyNaród pisze:

    Tak potwierdzam: zdecydowanie jestem Polakiem. W 1981r czynnie walczyłem w ruchu Solidarności i ponosiłem tego reżimowe konsekwencje, lecz nie „O TAKE Polske” jaką zaserwowała nam elita, a szczególnie PO przez swoje 8 lat. Więc jeśli poważny człowiek (autor powyższego artykułu) pisze o ruchu Kukiz15 „onych” – obraża mnie i 1 339 094 głosujących w wyborach do sejmu polaków na ten ruch. Ruch Kukiz15 swoim działaniem zdecydowanie odpowiada moim poglądom „Paweł Kukiz na fali swojej popularności po wyborach prezydenckich wprowadził do Sejmu ponad 40 osób, które dotychczas nie miały wiele wspólnego z polityką. Widać, że jest to nowa jakość w Sejmie RP. Merytoryczne wypowiedzi specjalistów”. A wy….widocznie jesteście innym Narodem, na pewno nie wybranym.

  3. MyNaród pisze:

    warto posłuchać najlepsze wypowiedzi posłów KUKIZ’15 w 2015!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika