Merkel zadeklarowała wsparcie dla rozwoju Ukrainy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.06.2014

Merkel zadeklarowała wsparcie dla rozwoju Ukrainy

Niemiecka kanclerz Angela Merkel spotkała się w czwartek z ukraińskim prezydentem elektem Petrem Poroszenką i zadeklarowała wsparcie dla przyszłego rozwoju Ukrainy.

Merkel_Poroszenko

Przemawiając na wspólnej konferencji prasowej podczas wizyty Poroszenki, Merkel pochwaliła „sprawiedliwe i wolne wybory”, które odbyły się pod koniec maja na Ukrainie. Wyniki wyborów zostały również zaakceptowane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wedle jej standardów.

Merkel powiedziała, że Ukraina wciąż boryka się z trudnościami i Niemcy chcą być „bardzo pomocne” w tej sytuacji.

Obiecała, że Niemcy dostarczą Ukrainie pomocy w swoich działaniach zmierzających do zapewnienia dobrego rozwoju gospodarczego kraju, a także spokojne i bezpieczne warunki życia dla narodu ukraińskiego.

Kanclerz wezwała ponadto Rosję do wsparcia wysiłków Ukrainy, aby utrzymać jej integralność terytorialną i odpowiadać na potrzeby różnych części narodu ukraińskiego.

podziękował Merkel za stałe wsparcie Niemiec w kontekście działań na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską i reform gospodarczych w tym kraju.

Przyszłe priorytety Poroszenki to: z korupcją, sądownictwa i decentralizacja Ukrainy.

zauważył, że oczekuje się od niego nowego programu w celu uspokojenia napięć we wschodniej Ukrainie, i wyraził jednocześnie nadzieję na niemiecką pomoc dla Ukrainy w przyszłości.

Źródło: Xinhua

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika