Młodzi socjaldemokraci z Gdańska z nowym przewodniczącym | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.04.2014

Młodzi socjaldemokraci z Gdańska z nowym przewodniczącym

Jest nowy przewodniczący gdańskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów. Został nim Kajetan Makowiec. Pozostałymi członkami zarządu zostali: Szymon Węgrzyn i Patryk Borkowski.

Młodzi socjaldemokraci z Gdańska z nowym przewodniczącym

12 kwietnia w siedzibie Pomorskiego SLD odbył się zjazd miejski Gdańskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów. Działacze młodzieżówki wybierali nowy zarząd swoich struktur oraz delegatów na zjazd wojewódzki, który odbędzie się za dwa tygodnie w niedziele. Kończący swoją kadencję przewodniczący Patryk Borkowski podsumował działania zrealizowane podczas swojej dwuletniej pracy.

Rada Miejska wybrała jednogłośnie nowego przewodniczącego. Został nim Kajetan Makowiec – student Politechniki Gdańskiej, zagorzały działacz społeczny. Jest on członkiem Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego SLD-UP w wyborach do Europarlamentu. Kajetan przedstawił swój zamysł na działalność młodzieżówki na następne dwa lata.

– Najbliższe dwa lata to okres ciężkiej pracy dla nas, ponieważ trwa kampania do Europarlamentu, a nim się obejrzymy odbędą się trzy następne: samorządowe, prezydenckie i parlamentarne – powiedział Makowiec. – Chciałbym stworzyć jeszcze silniejszą drużynę, bo wierzę w to, iż w Gdańsku jak i na całym Pomorzu są ludzie o lewicowych poglądach tylko trzeba do nich wyjść, przekonać ich, że warto działać.

Nowa drużyna ma być wzmocniona o młodzieży z gdańskich liceów i uczelni, a także poprzez nawiązanie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Federacja Młodych Socjaldemokratów (FMS) to młodzieżowe stowarzyszenie polityczne związane z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. FMS zrzesza młodzież mającą centrolewicowe poglądy polityczne. Federacja Młodych Socjaldemokratów obecnie jest największą młodzieżówką partyjną w Polsce, działa w niej ok. 10 tysięcy młodych ludzi zorganizowanych na terenie całego kraju. Jest członkiem europejskich organizacji młodzieżowych: IUSY i ECOSY.

FMS powstała w połowie roku 2003 z połączenia Sojuszu Młodej Lewicy i Stowarzyszenia Młodej Lewicy Demokratycznej. Od tej pory ma najwięcej biur na terenie kraju spośród młodzieżowych organizacji.

Federacja Młodych Socjaldemokratów organizuje spotkania i szkolenia, na których chce propagować wśród młodzieży idee wolności, równości i sprawiedliwości społecznej, ekologiczny i aktywny tryb życia. FMS opowiada się przeciw ksenofobii, faszyzmowi, nietolerancji, łamaniu zasad demokracji i praw człowieka.

W styczniu 2006 FMS podpisała porozumienie największych centrolewicowych młodzieżówek Forum na rzecz Demokracji.
(Wikipedia)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika