Rosja zwiększa mobliność swoich wojsk w odpowiedzi na działania NATO | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.06.2014

Rosja zwiększa mobliność swoich wojsk w odpowiedzi na działania NATO

Rosja będzie reorganizować siły zbrojne, aby wzmocnić ich mobilność w związku z zwiększeniem działań wojskowych NATO w pobliżu zachodnich granic jej terytorium i na Ukrainie, ogłosił Rosji.

WojskaRosjinaKrymie

„Z uwagi na konflikt na Ukrainie i znaczne wzmocnieniaKomoyedovV NATO w pobliżu zachodniej części naszego kraju obecnie pracujemy nad projektami związanymi z reorganizacją wojska, mianowicie armii i floty, aby zwiększyć ich mobilność” – powiedział Władimir Komojedow [na zdj. obok], szef Komitetu Obrony w rosyjskim parlamencie.

„Uważamy, że teraz nasze siły powinny być gotowe do szybkiego reagowania na nowe zagrożenia i wyzwania na całym obszarze naszych granic” – dodał.

Strategia miała na celu zwiększenie potencjału wojskowego i mobilności wojsk we wszystkich oddziałach sił zbrojnych, sił powietrznych, marynarki i armii – donosi agencja prasowa Interfax-AVN.

W poniedziałek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zakomunikował, że wszystkie środki podjęte przez NATO były obronne, umiarkowane, proporcjonalne, przejrzyste i całkowicie zgodne ze zobowiązaniami międzynarodowymi.

Środki te „nie były zagrożeniem dla Rosji i NATO nie jest zagrożeniem dla Rosji” – oznajmił Rasmussen po spotkaniu ambasadorów NATO z Rosją.

NATO zawiesiło całkowicie cywilną i wojskową współpracę z Rosją z powodu kryzysu na Ukrainie, jednakże zdecydowało się utrzymać polityczny dialog z Moskwą.

Źródło: Xinhua

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika