Wejherowo: Aleksander Lewandowski faworytem internautów w wyborach na prezydenta miasta | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.09.2014

Wejherowo: Aleksander Lewandowski faworytem internautów w wyborach na prezydenta miasta

Kto ma szanse na fotel prezydenta Wejherowa? Oficjalnie start w wyborach zadeklarowało trzech kandydatów. Wśród faworytów sondażowych jest obecny prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt. Na drugim miejscu znalazł się kandydat PO Jacek Gafka, trzecią pozycję z poparciem ponad 1 procent zajmuje 32-letni Aleksander Lewandowski, reprezentujący szerokie środowisko lewicowe, który w głosowaniu internautów jest wyraźnym faworytem.

portal_samorzadowy

Portal Samorządowy przeprowadził sondaż wyborczy dotyczący kandydatów na prezydenta Wejherowa.

Tradycyjny sondaż wyborczy został przeprowadzony na próbie 41 osób. Obecny prezydent Wejherowa uzyskał w nim 35,9 proc. poparcia. Kandydat PO Jacek Gafka cieszy się poparciem 29,7 proc. Aleksander Lewandowski – 11,7 proc. Niezdecydowanych wyborców jest aż 17,2 proc. z kolei na „innego” kandydata chce zagłosować 5,5 proc. respondentów.

Inaczej wyglądają sondaże internetowe. Internauci wskazali wyraźnie, że ich faworytem jest lewicowy kandydat Aleksander Lewandowski. W sondażu przeprowadzonym przez „Portal Samorządowy” Aleksander Lewandowski uzyskał ponad 94 proc. poparcia. http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/wejherowo,97.html

R1; Wydaje mi się, że program wyborczy to tak naprawdę nie to, co ujmuje się w ramy haseł i
wyborczej. Bo program to jedno – a jak wygląda jego realizacja… wszyscy wiemy. Dlatego też nie staram się nie składać obietnic i pustych deklaracji, ale oczywiście plany i zamierzenia są – Młodzi, Codzienność i Rozwój – to hasła, które identyfikować mają to, na czym będę skupiał swoją przyszłą działalność R1; stwierdził w jednym z wywiadów Lewandowski.

Kim jest osoba, która według internautów powinna zostać prezydentem Wejherowa?
aleksander_lewandowski

Aleksander Lewandowski R1; 32-letni kandydat na prezydenta Wejherowa.

Aleksander Lewandowski, ur. w 1982 r. Księgowy i finansista z wykształcenia specjalizujący się w finansach publicznych w zakresie bezpieczeństwa oraz finansach organizacji pozarządowych. Od ponad 0 lat związany z NGO, fundator i Dyrektor Fundacji Filar, członek i księgowy wielu organizacji społecznych. Ma duże doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi, ma także spore doświadczenie polityczne zdobyte w czasie pracy w Sejmie i przy Parlamencie Europejskim.

Jest Przewodniczącym Rady Powiatu w Wejherowie od 201 roku. Członek rady Wojewódzkiej SLD w Gdańsku. Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej. Konsultant podkomisji Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych. W 2012 roku był członkiem Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Gdańsku.

Zainteresowania społeczne: monitoring społeczny, społeczeństwo obywatelskie. Od 203 Dyrektor fundacji prof. Joanny Senyszyn. Członek Rady Społecznej Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku.

http://m.telewizjattm.pl/dzien/2014-07-25/30069-aleksander-lewandowski.html?play=on

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 6 komentarzy
Napisano
 1. Andrzej pisze:

  Jak chcecie żeby w Wejherowie było w końcu normalnie to tylko JACEK GAFKA!!! Jeden z niewielu uczciwych ludzi w radzie miasta. Upadek Hildebrandta to w końcu koniec sitwy i przekretow

 2. uno pisze:

  dałbym szansę Aleksandrowi

 3. Sławek pisze:

  Tylko Hilbebrandt i Hinca!!! Wszyscy będziemy w ich pułapko kamerach i słono będziemy za to płacić!!!

 4. Janusz pisze:

  Czym zajmuje się fundacja prof. Joanny Senyszyn?
  Co oznacza doświadczenie polityczne zdobyte w czasie pracy w Sejmie i przy Parlamencie Europejskim ?
  Proszę o konkrety, a chętnie zagłosuję.
  pozdrawiam Janusz K

 5. Janusz pisze:

  oj internauci, nie popisaliście się. Nie wystarczy tylko wirtualnie wyrażać opinii. Trzeba wyjść z domu i głosować.
  Czy SLD to rzeczywistość wirtualna czy na prawdę istnieje?
  pozdrawiam Janusz K

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika