Wyborcze safari, czyli posłowie w tym roku nie jadą na wakacje | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.05.2015

Wyborcze safari, czyli posłowie w tym roku nie jadą na wakacje

Były Marek komentując prezydenckich zasugerował, że Prawo i Sprawiedliwość może wystawić i postawić na szefową kampanii Andrzeja Dudy – Beatę Szydło. Wydaje się to być bardzo ciekawą koncepcją.

sejmRP

Wybory prezydenckie ujawniły niewygodną prawdę dla Platformy Obywatelskiej. Polacy mają dość nawet nie samej Platformy Obywatelskiej, ale przede wszystkim braku wizji dla Polski.

Parlament jesienny może wyglądać następująco: PiS 36 %, PO 24 %, Patia KUKIZA 25 %, SLD 5%, 5% i 5% dla innego ugrupowania.

Koalicja PiS i Kukiz może tworzyć rząd, tylko czy to oznacza stabilną koalicję? Moim zdaniem byłoby bardzo trudno. Następna możliwa koalicja to PO, i SLD. Razem mieliby 34%. jest takie, czy SLD chciałoby być w koalicji razem z Platformą Obywatelską? Nie będzie to łatwe, ale też nie można takiego scenariusza całkowicie wykluczać.

Reżyserem areny jest Jarosław Kaczyński. To od jego politycznego wyczucia zależeć będzie, jaką Polskę zobaczymy na jesienni. Scena polityczna po remoncie może być połączeniem niemożliwych dotychczas sojuszy. Tylko czy Polacy będą mieli z tego coś dla dobra swojego i dobra ogółu?

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika