Bezpłatne badania profilaktyczne. Rusza akcja "Twoje zdrowie w Twoich rękach" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.02.2015

Bezpłatne badania profilaktyczne. Rusza akcja „Twoje zdrowie w Twoich rękach”

Już w tym tygodniu Gdańska będą mogli przeprowadzić profilaktyczne .Jesteś senny i masz problem z koncentracją? Nie wiesz co powinna zawierać Twoja dieta? Chcesz zbadać swoje płuca? A może chcesz zadbać o swoją rodzinę ? Jeżeli odpowiedź choć na jedno pytanie brzmi „tak” to znaczy, że powinieneś pojawić się na akcji „Twoje w Twoich rękach”.

studenci_medycyny

ifmsaJest to wspólny projekt Oddziału Gdańskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland oraz Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka oraz Profilaktyki i Wczesnego wykrywania Raka Szyjki Macicy pod honorowym patronatem Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Janusza Morysia.

Podczas projektu zmierzymy twój poziom cukru, ciśnienie tętnicze, ilość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ale na tym nie koniec. Na stanowisku dietetycznym będziesz miał możliwość przeprowadzenia konsultacji i zmierzenia swojego BMI, będziesz miał również możliwość osłuchania klatki piersiowej następnie zapraszamy do stanowiska profilaktyki raka piersi, gdzie przy pomocy profesjonalnych modeli panie nauczą się prawidłowego piersi. W trakcie wykonywania wszystkich badań będzie odbywał się kurs pierwszej pomocy. Na początku każdy pacjent dostanie swoją kartę pacjenta, na której zostaną zapisane wyniki a konsultacje podsumowujące przeprowadzą lekarze.

gumedDla dzieci również przygotowaliśmy atrakcje w „Szpitalu Pluszowego Misia”, gdzie karty pacjenta dostaną również chore misie! Misie będziemy opatrywać zaszywać i robić im zastrzyki a to wszystko po to, żeby przekonać dzieci, że nie należy się bać lekarzy.

„Twoje w Twoich rękach” wcześniej odbywało się już w Urle, Czersku, Węgorzewie. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem a nam, studentom medycyny, największą radość sprawiały podziękowania od pacjentów.

Projekt odbędzie się 28 lutego od godziny 10.00 do 16.00 w Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży im bł. Piotra Jerzego Frassatiego przy ulicy Jesionowej 6 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!

Aleksandra Okapiec

patronat_medialny

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika