Bon Jovi w Gdańsku - ważne informacje przed koncertem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.06.2013

Bon Jovi w Gdańsku – ważne informacje przed koncertem

Jedyny taki koncert w Polsce! Tego nie można przegapić! Już w najbliższą środę 9 czerwca zespół Bon Jovi wystąpi na stadionie PGE Arena w Gdańsku.

Bon Jovi w Gdańsku - ważne informacje przed koncertem

Grupa Bon Jovi powstała w 1983 roku w Stanach Zjednoczonych. Razem z Johnem Bongiovi (Bon Jovi) początkowy skład tworzyli klawiszowiec – David Rashbaum (Bryan), basista – Alec Jonn Such, perkusista – Hector Samuel Juan „Tico” Torres oraz gitarzysta – Dave „The Snake” Sabo. W późniejszym czasie dołączył do nich także gitarzysta – Richie Sambora. Swój pierwszy występ sceniczny zaprezentowali w klubie Fast Line w New Jersey. Od tamtej pory, podczas koncertów, porywają swą muzyką ludzi na całym świecie. Wydali 2 albumów oraz jeden album koncertowy. Ich płyty przysporzyły im wielu wspaniałych muzycznych nagród takich jak Grammy, MTV, czy Echo, natomiast single niejednokrotnie szczytowały na światowych listach przebojów.

Niestety najprawdopodobniej gdański koncert odbędzie się bez udziału gitarzysty – Richiego Sambory. Nie wiadomo, co jest tego przyczyną. Na stronie internetowej zespołu pojawiła się informacja o tym, że z powodu nieobecności jednego z muzyków, fani mogą zwrócić bilety. Ale szczerze, czy ktoś w ogóle wpadłby na taki pomysł? Chyba nie w przypadku tego koncertu.

Ponadto przed Bon Jovi, jako support, wystąpi grupa IRA. I zdecydowanie nie jest to przypadek, gdyż to właśnie ten zespół został wybrany przez Bon Jovi osobiście. Panowie z formacji IRA wydali niedawno swój kolejny, dziesiąty już album, a nagrania m.in. z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć w środowy wieczór.

Fan Club zespołu Bon Jovi przygotowuje z okazji koncertu kilka ciekawych akcji. Pierwszą z nich jest flaga, która uszyta została specjalnie na to wydarzenie. Według planu zostanie ona rozwinięta w sektorach N, O, P, Q podczas czwartej zagranej przez grupę piosenki. Kolejną niespodzianką są czerwone bransoletki. Będą one rozdawane osobom znajdującym się na płycie stadionu, natomiast osoby zajmujące miejsca na trybunie proszone są o włączenie telefonów komórkowych, dzięki czemu PGE Arena zamieni się w biało-czerwoną flagę. Wszystko to jednak nastąpić ma dopiero podczas pierwszego bisu. John Bon Jovi otrzyma także biało-czerwoną koszulkę Reprezentacji Polski z nazwiskiem oraz numerem „1”.

Wybierając się na koncert warto pamiętać o kilku sprawach technicznych. Przede wszystkim organizatorzy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej, ponieważ wydarzenie ma zgromadzić około 30 tys. osób, a liczba miejsc parkingowych dla samochodów jest ograniczona. Ze stacji Gdańsk Główny do stacji Gdańsk Stadion Expo kursować będą pociągi SKM, którymi poruszać się będzie można na podstawie biletu na koncert. W pozostałych pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje normalna stawka cenowa. Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 6:30. Jednak już godzinę wcześniej, czyli o 5:30 rozpocznie się wpuszczanie osób posiadających bilety: Diamond Circle VIP Package, Diamond Circle, Golden Circle Fast Track oraz Bon Jovi Fan Club. O godzinie 18:30 rozpocznie się występ zespołu IRA, natomiast około godziny 20:00 – gwóźdź programu – Bon Jovi!

Środowy koncert to bez wątpienia jedno z największych tegorocznych muzycznych wydarzeń w kraju. Pamiętajcie, można jeszcze kupić bilety! Zachęcamy i zapraszamy, bo nie może Was tam zabraknąć!

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Anonim pisze:

    można ściągnąć aplikację na telefon: get.21eventapp.com/bonjovi

  2. Mariusz pisze:

    Transmisja koncertu Bon Jovi w jakości HD http://koncertylive.orq.pl/ !!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>