Chaos w sądzie. Chaos w sądzie. Coraz gorszy obraz wymiaru sprawiedliwości | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.04.2016

Chaos w sądzie. Coraz gorszy obraz wymiaru sprawiedliwości

Pokreślone komunikaty, dopisywane na drzwiach w sposób całkowicie dowolny adnotacje, a za nimi biegający po korytarzach ludzie, którzy nerwowo szukają właściwej sali rozpraw – to częsty widok w gdańskim sądzie, którego sposób funkcjonowania daleki jest od powagi instytucji, którą z założenia sąd być powinien.

sala_rozpraw-1

Liczne sygnały dotyczące złego funkcjonowania gdańskich sądów – sądu rejonowego i okręgowego (znajdują się w jednym budynku) napływają do nas od dawna i okazują się być prawdziwe.

sala_rozpraw-2– Rozprawa ustalona na konkretną godzinę w ostatniej chwili np. okazuje się być przełożona na inną, sala jest zmieniana, pracownicy w sposób całkowicie dowolny dopisują na kartkach jakieś notatki. Często jest to zupełnie nieczytelne – skarżą się osoby, których sprawy są rozpatrywane.

Tego typu działania sądu powodują ogólny chaos, a gdy do tego dodamy ogromną liczbę spraw, przewlekłość w ich prowadzeniu i często bardzo kontrowersyjne rozstrzygnięcia – obraz sądu powszechnego jest naprawdę bardzo zły.

sala_rozpraw-3– Sytuacja jest skandaliczna . To zupełnie nie licuje z powaga sądu – mówi jeden z naszych Czytelników.  – Co to za instytucja, która w ten haniebny sposób traktuje obywateli, których sprawy rozpatruje? Tu mamy do czynienia albo z arogancją szefostwa sądu i samych sędziów, albo ze skrajnym chaosem organizacyjnym.

O arogancji sędziów słyszymy bardzo często. Okazuje się, że jest to bardzo poważny problem nie tylko w gdańskich sądach. W związku z tym to zagadnienie będziemy opisywać szerzej.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika