Gdańsk zmieni się w tor Formuły 1 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.05.2013

Gdańsk zmieni się w tor Formuły 1

W najbliższy piątek (17 maja) w godzinach szczytu gdańskie ulice zmienią się w tor wyścigowy. A to za sprawą happeningu promującego ekologiczną akcję „eko jazda”, która wbrew powszechnej opinii kierowców nie polega na „wrzucaniu luzu”.

Gdańsk zmieni się w tor Formuły 1

Takie flagi zobaczą w piątek gdańscy kierowcy.

W piątek  o godz. 8.00 jedno z gdańskich skrzyżowań – aleja Havla/Trasa WZ/Łostowicka, które tego dnia zmieni się w tor Formuły 1.

W akcji udział wezmą wolontariusze, którzy przy skrzyżowaniu będą demonstrować zasady eko jazdy. Na trasie WZ od strony węzła karczemki wolontariusze na 300 metrów przed światłami w zależności od koloru światła będą pokazywali kierowcom dwa rodzaje tablic: „zwolnij” lub „przyspiesz”. Ruchem sterować będą cheerleaderki wyposażone w rajdowe flagi startowe. Podczas akcji będą również rozdawać kierowcom broszury, ze wskazówkami jak jeździć ekologicznie.

Warto to zobaczyć, będzie to także doskonała okazja, by o ekologicznej, ekonomicznej i bezpiecznej jeździe porozmawiać ze znawcami tematu – na miejscu o godz. 8.00 obecni będą: instruktor jazdy Piotr Dąbrowski, sierż. sztab. z Komendy Wojewódzkiej Policji Joanna oraz koordyntor akcji – dyr. Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Maciej Lorek.

Cel akcji zorganizowanej przez Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku jest jasny – to propagowanie ekologicznej, a tym samym ekonomicznej i bezpieczna jazdy.

Taka sama akcja realizowana będzie w innych punktach miasta:

PIĄTEK 17 maja, w godz. 7:30-9:30

 1. aleja Havla/Trasa WZ/Łostowicka
 2. Trakt Świętego Wojciecha – na wysokości Zroślaka kierunek Gdańsk.
 3. Skrzyżowania:
 • Bażyńskiego z Grunwaldzką
 • Hucisko

PIĄTEK 17 maja, w godz. 14:30-16:30

 1. Zieleniak – skrzyżowanie
 2. Aleja Havla/Trasa WZ/Łostowicka
 3. Skrzyżowania:
 • Bażyńskiego z Grunwaldzką;
 • Miszewskiego

PONIEDZIAŁEK 20 maja w godz. 7:30-9:30

 1. Hucisko

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika