Justyna Kowalczyk: W dalszym ciągu będę biegać | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.04.2014

Justyna Kowalczyk: „W dalszym ciągu będę biegać”

W ostatni wtorek 2.04 w krakowskim Hotelu Park Inn odbyła się konferencja prasowa podsumowująca sezon olimpijski. Podczas Polski Związek Narciarski nagrodził najwybitniejszych sportowców.

J. Kowalczyk: "W dalszym ciągu będę biegać"

Fot. Alicja Kosman / PZN

W Krakowie pojawili się Sylwia Jaśkowiec, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny, Krzysztof Biegun i Aleksander Zniszczoł. Na konferencji nie zabrakło również Łukasza Kruczka, Roberta Mateji, Macieja Maciusiaka oraz asystenta trenera Aleksandra Wierietielnego – Rafała Węgrzyna.

Konferencja PZN

Fot. Ela Kaźmierczak

Przedstawicieli mediów, sportowców oraz sponsorów powitał Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. – To najlepszy sezon w historii polskiego narciarstwa. Rok 2014 zapisał się jako wyścig technologiczny, trenerski, naukowy. Udało nam się w naszych grupach szkoleniowych stworzyć takie warunki, abyśmy mogli w tym wyścigu wziąć udział. Stąd trzy medale olimpijskie i kilka bardzo wartościowych wyników i miejsc w czołowej ósemce, najlepsze wyniki sportowe w historii polskiego narciarstwa na igrzyskach. Ja się bardzo cieszę, bo cztery lata temu mówiło się, że więcej nie da się już zrobić. Dzięki wspaniałej pracy zespołów szkoleniowych i prawidłowemu rozwojowi naszych zawodników te wyniki zostały teraz wyśrubowane tak wysoko, że aż strach pomyśleć, co będzie w przyszłości. Nasi zawodnicy zaskakują nas coraz lepszymi wynikami i osiągnięciami. Nie ma co się martwić, trzeba czekać na to, co będzie, a wierzę, że nadal będzie dobrze – podsumował Prezes Tajner.

Konferencja PZN

Fot. Ela Kaźmierczak

Podczas najlepsi narciarze i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe puchary. Mistrzowie olimpijscy i Justyna Kowalczyk dostali również symboliczne czeki – nagrody finansowe od Polskiego Związku Narciarskiego. Finansowo wynagrodzono 35 osób. PZN wydał na to łącznie 500 tysięcy złotych.

(Fot. Ela Kaźmierczak)

Na koniec wątpliwości kibiców rozwiała Justyna Kowalczyk. Polska biegaczka zapowiedziała, że zamierza kontynuować karierę sportową, a jej głównym celem w sezonie 2014/2015 będą mistrzostwa świata w szwedzkim Falun. – W dalszym ciągu będę biegać, ale na innych zasadach. Potrzebuję teraz odpoczynku. Przygotowania do sezonu rozpocznę samodzielnie, a od 1 sierpnia powrócę do treningów w kadrze – powiedziała.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika