Ma 95 lat, uprawia sport, maluje i wciąż cieszy się życiem! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.09.2020

Ma 95 lat, uprawia sport, maluje i wciąż cieszy się życiem!

Pani Helena ma 95  lat i wciąż cieszy się życiem. Uprawia sport, maluje, spotyka się ze znajomymi. Ma mnóstwo energii. Jaka jest jej recepta na tak dobrą kondycję? – Trzeba się śmiać i nie myśleć o tym, co będzie – mówi z uśmiechem.

Pani Helena ma 95 lat i jest w znakomitej formie. (fot. Gazeta Bałtycka)

Pani Helena Kosznicka wolny czas spędza wraz z przyjaciółmi i znakomitym, troskliwym personelem w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” na gdańskich Stogach, który jawi się wręcz jako wzorowa placówka opiekująca się seniorami! Nasza wizyta w tym miejscu potwierdziła w całości bardzo pozytywne opinie na temat tego miejsca.

(fot. Gazeta Bałtycka)

Nasza bohaterka pochodzi z Kociewia, z miejscowości Osiek, do którego często wraca wspomnieniami. Bardzo dobrze pamięta tamtejszy kościół, okoliczne miejscowości, a także dramatyczny czas wojny, to wówczas – tak jak znakomita większość Polaków – musiała nauczyć się mówić po niemiecku. Dziś ma wnuki, prawnuki i praprawnuki, które  – jak sama mówi – są z niej dumne. Czas w „Ostoi” spędza bardzo aktywnie, uprawiając sport, a w pozostałych wolnych chwilach maluje, spotyka się ze znajomymi i – jak sama mówi – po prostu się śmieje.

Sport jest dla Pani Heleny bardzo ważny. (fot. Gazeta Bałtycka)

Pani Helena ma wiele zainteresowań, w szczególności lubi malować i rysować. (fot. Gazeta Bałtycka)

Co ważne, pani Helena jest także ogromnym wsparciem dla innych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”, których wspiera, podtrzymuje na duchu i służy dobrą radą.

(fot. Gazeta Bałtycka)

(fot. Gazeta Bałtycka)

Rozmowa z Panią Heleną

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. janusz pisze:

    Brawo Pani Heleno!

    Chciałbym podążać Pani Śladem.

    I czekam, by za dekadę przeczytać, jak się ma 105-latka.

    Serdeczności

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika