Manipulacja, której nie było | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.05.2016

Manipulacja, której nie było

Po artykule Ukraina odwraca się od UE. Postępuje dalsza dezintegracja kraju, który opublikowaliśmy 14.05.2016, dotarła do nas sugestia, jakoby tekst był „bezkrytycznym powtarzaniem rosyjskiej narracji o dezintegracji Ukraina”. Informacje w tej sprawie opublikowano na łamach portalu (http://www.infowar.cepa.org/Briefs/Pl-17apr-2016), którego zadaniem jest m.in. demaskowanie rosyjskiej propagandy. Portal sugeruje, jakoby podstawą naszej publikacji były doniesienia jednego z rosyjskich portali. W związku z tym publikujemy list otwarty.

cepa2

cepa

List otwarty

zaborowskiPan
Marcin Zaborowski
V-ce President Center for European Policy Analisis

Szanowny Panie!
Na Waszym Portalu „demaskujecie” rzekomą dezinformację, jaką – Waszym zdaniem – są podane w „Gazecie Bałtyckiej” informacje o kolejnych wystąpieniach do ukraińskiego Parlamentu o nadanie ich wnioskodawcom autonomii.

Z przykrością informujemy, że najwyraźniej to Państwo ulegli dezinformacji, gdyż podane przez nas informacje są dokładne i prawdziwe. Ich źródłem nie są bynajmniej rosyjska Agencja TASS ani gazeta Wzgliad, na które się powołujecie, lecz UKRAIŃSKI portal: Zakarpattye.net.ua , który podał kwestionowane przez Was informacje 05.04.16.

Zakładamy, że Wasza publikacja jest owocem nieporozumienia wynikającego z Waszego niedoinformowania, toteż liczymy na szybkie sprostowanie podanych przez Was – zapewne nieświadomie – nieprawdziwych informacji.

Dziękując za zainteresowanie naszymi publikacjami zawsze będziemy wdzięczni za nadsyłanie UZASADNIONYCH  krytycznych uwag dotyczących zawartych w nich treści .

Pozostajemy z poważaniem,
Redakcja

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>