Najnowszy sondaż: PiS liderem, drugi Kukiz'15. Nowoczesna poza Sejmem! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.05.2017

Najnowszy sondaż: PiS liderem, drugi Kukiz’15. Nowoczesna poza Sejmem!

W najnowszym niezależnym sondażu parlamentarnym wygrywa PiS. Na drugim miejscu jest KukizR7;15. jest trzecia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Korwin, PSL i SLD. Nowoczesna nie przekroczyła progu wyborczego. Podobnie jak Razem. raz pierwszy w sondażu znalazł się także Komitet Obrony Demokracji.

Mamy najnowszy niezależny sondaż parlamentarny. Wyniki mogą wielu zaskoczyć, choć na prowadzeniu wciąż z poparciem 33 proc. Paweł Kukiz wraz ze swoim ugrupowaniem zajmuje mocną drugą pozycję z 7 proc. poparciem. Na trzecim miejscu znalazła się uzyskując 6 proc. poparcia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Korwin z 8 proc. poparciem, PSL z 5 proc. głosów oraz powracający SLD również z 5 proc. poparciem.

Zaskoczeniem może być słaby wynik Nowoczesnej, która w sondażu nie dostała się do parlamentu. Jest to pierwszy sondaż, w którym Ryszarda Petru nie weszła do Sejmu. Czy ta tendencja się utrzyma? Partia Razem uzyskała 3,5 proc. poparcia.

raz pierwszy w sondażu umieszczony został Komitet Obrony Demokracji, który choć nie jest partią polityczną, został przez ankietowanych potraktowany jako ugrupowanie, na które można głosować. Uzyskał 2 proc. poparcia.

6 proc. ankietowanych wybrało inne ugrupowanie.

Sondaż przeprowadzony został przez Pracownię Analiz Społeczno-Politycznych w dniach 5-7 maja br. na losowo wybranej grupie 1100 pełnoletnich obywateli Polski.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 7 komentarzy
Napisano
 1. Imię... pisze:

  Już nie obowiązuje nazwa partii Korwin, tylko Wolność 🙂

 2. Pl. pisze:

  Jaki pan, taki kram!
  Jaki przewodniczący, taka partia!
  Jaki program, takie opinie!
  Jaka praca, takie poparcie… na marszu…
  Jakie zasługi, takie sondaże!

 3. piotrek pisze:

  czy to jest gazeta dla ufoludkow, bo sondaz jakiś taki kosmiczny?

  • anty pisze:

   To jest sondaż preferencji wyborczych. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Ale to dziś powszechne więc masz odpuszczone. To, że nie rozumiesz to nawet nie twoja wina raczej twoich rodziców i przodków.

 4. lech pisze:

  przed chwlą w prograamie tak jest pan red. morozowski stwierdził że dla PO ZWYŻKUJE z której strony do diaska on stoi pochylni. red. 25 lat w zawodzie.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika