Niemcy dążą do dominacji w Europie. „To przywołuje najgorsze skojarzenia” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.01.2016

Niemiecka arogancja i „wyższość nad światem” – znów dają o sobie znać

Niemcy krytykują Polskę coraz intensywniej. Ich język staje się bardzo agresywny i wiele wskazuje na to, że to nie koniec.

Merkel_Obama_lipiec2014

Gdy do tego dodamy odradzające się od dawna niemieckie ruchy faszystowskie i zapowiedź wznowienia wydawania książki „Mein Kampf” Hitlera – obraz naszych sąsiadów nie wygląda dobrze i zaczyna przywoływać najgorsze skojarzenia z końca lat 30 XX wieku.

Wygląda na to, że przekonanie o niemieckiej wyższości nad światem, ich narodowa arogancja i buta wcale nie zniknęły. Jest odwrotnie – te cechy zaczynają być coraz bardziej widoczne i coraz bardziej uciążliwe – nie tylko dla Polski, ale dla całej Unii Europejskiej.

Przypomnieć należy, że to właśnie Niemcy symbolizują brak solidarności w szeregach europejskiej wspólnoty. Osłabiają ją sukcesywnie i bardzo skutecznie na rzecz realizacji partykularnych interesów i dążenia do pełnej dominacji w Europie.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Mariol pisze:

    Jeśli PIS się ich wystraszy, to zdepczą nas ci faszyści jeb**ni. PO nas sprzedało za bezcen, teraz w styczniu miał ruszyć wykup polskiej ziemi przez Niemców, wszystko już było przyklepane z folksdojczami PO-PSL, ale PIS to zablokował, dlatego ten potępieńczy skowyt szwabów. Musimy wspierać obecny rząd, bo nas zjedzą z kościami ci hitlerowscy potomkowie!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>