Opozycja totalna, czyli cenzura, spiski i skok na Konstytucję | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.12.2016

Opozycja totalna, czyli cenzura, spiski i skok na Konstytucję

Od trzech dni jesteśmy świadkami eskalowania działań mających destabilizować sytuację w kraju. Zgodnie z zapowiedzią złożoną przed ponad rokiem przez pana Grzegorza Schetynę opozycja jest totalna.

Jako taka każde, podkreślam: każde działanie strony rządzącej sprowadza do rangi zamachu na wolności obywatelskie, na demokrację, na wolność słowa. Cokolwiek by zrobił rząd, będzie to równoznaczne z narodową zdradą. Powtórzę: natychmiast po przegranych wyborach zostało to zapowiedziane i jest realizowane z żelazną konsekwencją.

„Demokracja” w mediach

Dokładnie taką samą, z jaką poprzednia ekipa rządząca pilnowała tak zwanych mediów głównego nurtu. To w końcu one „zrezygnowały” z transmitowania przesłuchania Prezydenta RP przez sąd w sprawie przeciwko niejakiemu Sumlińskiemu. Zapewniam, że zeznania takie byłyby w całym tak zwanym cywilizowanym świecie najważniejszym przekazem, powtarzanym przez wszystkie stacje telewizyjne, radiowe, redakcje gazet i portali. W „demokratycznej” pod wodzą koalicji PO – PSL Polsce było dokładnie odwrotnie. Cóż. Taki dziwny kraj.

Spiski

W tej samej, „demokratycznej” pod wodzą koalicji PO–PSL Polsce ważne osoby w państwie mogły spiskować w celu zachowania istniejącego układu władzy, a podsłuchane i nagrane przez dotąd niezidentyfikowane „siły” (kelnerzy i spółka to wersja dobra dla gawiedzi) wystąpiły w sądach jako poszkodowani, a nie oskarżeni. Cóż. Taki dziwny kraj.

Zamach na konstytucję

W tej samej, „demokratycznej” pod wodzą koalicji PO–PSL Polsce można było pod osłoną nocy dokonywać próby zmiany Konstytucji w taki sposób, by możliwe było na przykład przekazywanie w obce ręce lasów państwowych. Cóż. Taki dziwny kraj.

Ostatnie działania opozycji wskazują najwyraźniej, że nie ma ceny, której ludzie opozycji nie byliby gotowi zapłacić za powrót do władzy. Dla tego celu można zdestabilizować sytuację w kraju. Można wyprowadzić ludzi na ulice, można prowokować zamieszki. Można szkalować, kłamać, oczerniać. Hamulce już dawno puściły. Przykłady: proszę bardzo. Powszechna „prywatyzacja” Warszawy. Albo postawa przedstawicieli szeroko rozumianego prawa zeznających przed komisją sejmową w sprawie Amber Gold.

Nie oznacza to, że ostatnie działania Prawa i Sprawiedliwości były sensowne, przemyślane i do końca słuszne. Próby utrudnienia działania dziennikarzy na terenie Sejmu Rzeczpospolitej na pewno nie poprawiają wizerunku rządzących. Podobnie jak postawa Marszałka Sejmu, który wyklucza, w zasadzie bez poważnego powodu, posła opozycji z udziału w posiedzeniu.

Gdy opozycja sama mówi, że jest totalna, liczyć należy się z wielkimi zagrożeniami dla kraju. I czasami działać w sposób bardziej przemyślany. Co polecam uwadze rządzących.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Boloilolo pisze:

    Już by ły sytuacje że pod zapotrzebowanie zmieniano ustawy to ni c nowego ,,,trzon korupcujny ma głebokie korzenie ,,,krótko po tych zajściach ustawę o „”Domach Składowy „” anulowano w lipcu 2011r. ,,wymusiły to siły EURO LEX ,,,tzw DYREKTYWY Unijne dotyczące dz. ust. Nr.114 poz. 1191 a wszczególności art.16 par. 5 który mówiże jak się cofa DECZJE to nalezy ją ogłosxić zwyczajowo lub MEDIALNIE ze względu na rozmiar działalności atego nie uczyniono bo wówczas by ludzie nie inwestowali…..
    Zło ma korzenie ale system był chory na tyfus plamisty ..piszę to jako osoba bezpartyjna z statutem pokrzywdzenia ,,,jestem daleki od wszelkich spekulacji Gdańskich–Potworów ale ślepiec dozna olśnienia że jest u coś nie tak..odpowiadam Puchatkowi nedętemu, poniżej.Moje inwestycje nie były na ślepo Szanowny Panie-opierały się na ustawie o „”Domach Składowych”” z dnia 16 listopada 2000roku Dz. ust. Nr.114 poz.1191 i w tym dzieniku stoi Jak Byk na malowanych wrotach że nadzór ma odpowiedmie Ministerstwo Gospodarkiza czasów Pawlaka,,,ale dopiero wyszło na jaw w aferze podsłuchowej że to Państwo nie istnieje bo KolesieRządzą w zamkniętym składzie włącznie z zamkniętą Kastaą Sędziów ,Skazanemu siedmiokrotnie danoa pozwolenie na prowadzenie tak ważnej działalności ,,,że złotem handlowano jak kartoflami na targu a potem na wszystko brakuje dlaczego takie <> nie dzieją się w Anglii , Szwecji Norwegii , Finlandii , czy nawet u naszych nnajbliższych sąsiadów Niemcoów,,,, Niech czytelnik sam oceni to Dziadostwo oraz przekręty bo niektórzy to mają w krwi i dlatego na zachodzie mamy taką opinie….Między innymi są nieodzowne cesarskie cięcia do wykorzenienia zła..

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika