PiS w tajemniczych okolicznościach usuwa projekt ustawy "Anty-447" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.05.2019

PiS w tajemniczych okolicznościach usuwa projekt ustawy „Anty-447”

Nie będzie sejmowej dyskusji o przeciwdziałaniu żydowskim roszczeniom wysuwanym wobec Polski. PiS usunął z porządku obrad projekt ustawy przygotowany przez ugrupowanie Kukiz’15. Może chodzić nawet o 300 mld dolarów, które Polska miałaby zapłacić organizacjom żydowskim.

fot. Kancelaria Sejmu Paweł Kula

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, PiS usuną z porządku czwartkowych obrad Sejmu projekt ustawy autorstwa Kukiz’15 przeciwstawiający się żydowskim roszczeniom tzw. „Anty-447”!

Projekt jeszcze wczoraj był wpisany do porządku obrad, a dyskusja o nim przewidywana była pomiędzy godz. 16:30–17:30. Miało to być „pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego”. Przewidziano w tej sprawie 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół.

W czwartek przed południem projekt nagle został zdjęty z porządku obrad. Nie znamy uzasadnienia tej decyzji. Czy jest związana z wczorajszym fizycznym atakiem na ambasadora PR w Izraelu?

Atak na polskiego ambasadora w Izraelu!

Przypomnijmy, że amerykańska ustawa 447 dotyczy monitorowania postępów związanych z uregulowaniem roszczeń żydowskich wysuwanych wobec krajów, w których ma występować tzw. mienie bezspadkowe. Wedle organizacji żydowskich takie mienie znajduje się także w Polsce i wiele wskazuje na to, że organizacje te będą robiły wszystko, aby rekompensaty finansowe z tego tytułu uzyskać.

Ustawa 447 oceniana jest jako skuteczny rodzaj politycznego amerykańsko-izraelskiego nacisku na rządy, które mają wypłacać Żydom odszkodowania. W przypadku Polski mówi się o kwocie przekraczającej nawet 300 mld dolarów. Oznaczałoby to, że chodzi o sumę rzędu biliona złotych, a to znaczy, że chodzi o ok. 2/3 rocznego polskiego PKB!

Szczerzej o tej sprawie pisaliśmy tu:

Polska ma zapłacić Żydom gigantyczne odszkodowanie. Chodzi o setki miliardów dolarów!

 

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika